Skrzyżowanie obok Biedronki zastąpi rondo? „Tylko ono da bezpieczeństwo”

Wybudują duży zbiornik retencyjny obok Biedronki?

Skrzyżowanie ulic Obrońców Pokoju, Grunwaldzkiej i Starzyńskiego, obok Biedronki, jest jednym z najbardziej wypadkogennych miejsc Kolbuszowej. Czy zmieniłoby to rondo?

Stłuczki obok Biedronki na ulicy Obrońców Pokoju to od lat codzienność. Przyczyn jest kilka.
Po pierwsze, wielu mieszkańców twierdzi, że krzyżówka ta jest fatalnie zaprojektowana.

Dodatkowo przy wjeździe do Biedronki stoją słupy, które zasłaniają widoczność. Swoje robią też kierowcy, którzy jeżdżą tamtędy dość szybko.

Co można więc zrobić, by zapobiec dalszym nieszczęściom? – W miejscu skrzyżowania wybudować rondo – zdecydowanie odpowiada Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

– To w sposób cywilizowany wyhamowałoby samochody, które nierzadko poruszają się z dużą prędkością od Nowej Wsi do centrum miasta. Rozwiązanie to jest oczywiste – twierdzi radny.
Krzysztof Wójcicki pozwolił sobie przy tej okazji „wbić szpileczkę” w starostę Józefa Kardysia.

– Jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Kolbuszowej. Wydaje mi się że, zarządca drogi będzie czekał tak długo z podjęciem decyzji, aż w końcu stanie się tam naprawdę jakieś nieszczęście – denerwował się miejski radny.

Kolbuszowska gastronomia nie zapłaci podatków?
Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Co na to burmistrz Jan Zuba?

– My też czujemy potrzebę wybudowania tam ronda. Trzeba tylko pamiętać, że jest skrzyżowanie drogi powiatowej z gminną. Mam nadzieję, że podczas kolejnych już rozmów z panem starostą w tej sprawie uda się rozpocząć przygotowania do zastosowania takiego rozwiązania. Bo tylko rondo może dać bezpieczeństwo w tym rejonie.
– Codziennie jeżdżę ul. Obrońców Pokoju do i z pracy. Widzę, że nie każdy zdejmuje nogę z gazu, widząc znak 40 km/h. Gdyby wszyscy respektowali te nakazy, byłoby tam bardzo bezpiecznie. Znaki znakami a rzeczywistość jednak idzie swoim torem. W związku z tym będziemy działać w kierunku ulokowania tam ronda – dodał.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.