To najwyższa dotacja w historii powiatu. Prawie 10 milionów dla szpitala [FILM]
W siedzibie starostwa podpisano dziś (31.10) umowę na unijne dofinansowanie modernizacji Szpitala Powiatowego. Swoje autografy pod dokumentem złożyli włodarze województwa (marszałkowie Władysław Ortyl i Bogdan Romaniuk) oraz dyrektor lecznicy, Zbigniew Strzelczyk. Koszt inwestycji wynosi ok. 11,5 mln zł, z czego wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego to prawie 10 mln.
Dzięki tej dotacji w kolbuszowskiej lecznicy dojdzie do przebudowy pomieszczeń po byłej Izbie Przyjęć, dobudowana zostanie również część skrzydła przylegającego do tych pomieszczeń. Tak powstaną pomieszczenia na potrzeby Bloku Operacyjnego. Oddział ten zostanie wyposażony w nowoczesną infrastrukturę i sprzęt medyczny. Inwestycje mają być gotowe w październiku przyszłego roku.
– Dzięki temu wsparciu powstanie tu nowy blok operacyjny. Szpital złożył bardzo dobry wniosek, a starostwo szuka dodatkowych środków również z innych źródeł – mówił marszałek Ortyl.

– Pracuję w tym szpitalu 26 lat i nie było jeszcze tak dużej dotacji. To jest kompleksowa inwestycja, bo oprócz prac budowlanych, wzbogacimy się o nowoczesny sprzęt – dodał dyrektor Strzelczyk.

Więcej informacji wkrótce.
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.