Akcja „Znicz” w powiecie. Kierowcy muszą być gotowi na policyjne kontrole
Od piątku (27.10) do 2 listopada na terenie powiatu kolbuszowskiego trwa policyjna akcja „Znicz 2017″.  Jak co roku głównym zadaniem mundurowych jest przede wszystkim dbałość o płynność i porządek ruchu. Funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak i na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy.
W wielu miejscach zmieni się organizacja ruchu. Policja apeluje więc o to, aby zwracać uwagę na oznakowanie i polecenia funkcjonariuszy. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach wzmożonego ruchu lub tam, gdzie będą się tworzyć zatory, mundurowi będą ręcznie kierować ruchem.
W ramach działań policjanci będą zwracać szczególną uwagę na: na trzeźwość kierowców, właściwe używanie świateł, stosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez wszystkie osoby jadące w pojazdach, przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, omijanie pojazdów, które utknęły w zatorze, używanie telefonów komórkowych wbrew przepisom i nieprawidłowe zachowanie się pieszych.
Podczas działań policjanci będą korzystać z oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. Będą także używać laserowych mierników prędkości. Na szczególnie niebezpiecznych odcinkach kontrole prędkości będą prowadzone w sposób kaskadowy. Wszystkim pieszym mundurowi przypominają o obowiązku noszenia odblasków.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.