Starosta o zamkniętej internie: – Tu jest dramat

Atak starosty na kobietę, której odmówiono leczenia

Starosta Józef Kardyś na dzisiejszej sesji Rady Powiatu odniósł się do sytuacji w szpitalu, a zwłaszcza do Oddziału Chorób Wewnętrznych, który od ponad roku jest zamknięty.
Kolbuszowska interna (drugie piętro w budynku szpitala) swoje funkcjonowanie zakończyła 1 listopada 2020 roku. Wtedy to w jej miejscu utworzono pododdział covidowy. Działał on pól roku.

Teraz odbywają się tam szczepienia przeciwko koronawirusowi. Co potem? Czy to koniec Oddziału Chorób Wewnętrznych? Głos w tej sprawie na forum Rady Powiatu zajął starosta Józef Kardyś:

– Jest dramat. Chciałby człowiek, żeby to wszystko, żeby ten szpital jakoś się rozwijał, a tu co chwilę ktoś nam nogę podkłada. Wielokrotnie prowadziliśmy rozmowy w sprawie lekarzy dla naszej interny. Bezskutecznie. Nawet jak jest już po wszystkich uzgodnieniach, także z Narodowym Funduszem Zdrowia, otrzymujemy telefon z informacją, że nic z tego nie będzie. Nie będę tu rozwijał tego tematu, bo nie jest to potrzebne.
– Niestety leżymy pomiędzy dużymi szpitalami: Rzeszowem, Mielcem i Tarnobrzegiem. Trudno jest nam z nimi rywalizować. Poddawani jesteśmy różnym naciskom. Przykładem tego było to, że otworzyliśmy na prośbę pododdział covidowy, a za chwilę musieliśmy go zamknąć, bo były sugestie, że nie będzie pracowników.

– My możemy kupować sprzęt i budować budynki, ale lekarzy, niestety, nie kupimy. Nie przebranżowimy kasjerki ze sklepu na pielęgniarkę, a z fryzjera na lekarza. Wielokrotnie apelowałem o to, żeby stawiać na kształcenie lekarzy. Niestety nie jest z tym za dobrze.

– Nikt tu nie chce likwidować interny. Robimy wszystko, żeby ona była. Serce mnie bolało, kiedy poszedłem na szczepienie i widziałem pusty oddział. To był bolesny widok. To tak jakby ktoś wybudował zakład i on nic nie produkował.
Z naszych informacji wynika, że prowadzone były lub są nadal negocjacjach w sprawie uruchomienia w miejscu interny neurologii, która zajmuje się schorzeniami układu nerwowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.