Zmiany w Zespole Szkół Technicznych. Lubiany dyrektor zrezygnował…

Niespodziewanie Ryszard Zieliński przestał kierować Zespołem Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Dyrektorem był przez dekadę. Dlaczego zrezygnował? – Jestem przykładem na to, że dwukadencyjność powinna  zaistnieć również w naszej rzeczywistości – mówił pół serio, pół żartem. – Po 10 latach człowiek jest już tym zmęczony i musi na pewne rzeczy popatrzeć z perspektywy – tłumaczył swoją decyzję.
– Podczas mego dyrektorowania spotkałem wielu wspaniałych ludzi. I to dzięki ich pomysłom udało się zrobić w tej szkole to co jest – dodał Ryszard Zieliński. – Jako placówka kształcąca do zawodu staraliśmy się współpracować z pracodawcami. Oni podpowiadali co jest potrzebne, tak aby nasi absolwenci mieli możliwość znalezienia pracy miejsca pracy. W tej chwili mogę powiedzieć, że szczególnie pod względem wyposażenia możemy konkurować z każdą szkołą na Podkarpaciu.
Starosta Józef Kardyś nie krył, że rezygnacja Ryszarda Zielińskiego ze stanowiska dyrektora nieco go rozczarowała: – Z przykrością to przyjęliśmy, ale musieliśmy do tego podejść racjonalnie – stwierdził Kardyś. – Przez te 10 lat szkoła zmieniła się nie do poznania. Stało się tak dzięki pracy i zaangażowaniu pana dyrektora. Dziś zbieramy tego owoce. Mam tu na myśli wyniki naboru uczniów. Nowym dyrektorem szkoły została pani Grażyna Pełka, która wygrała konkurs na to stanowisko.

1 Komentarz

  1. Chodziłam do ZST za czasów starego dyrektora… byłam tan w odwiedzinach juz za kadencji Dr.Zielinskiego i mmnaprawde dużo sie zmienilo. Nie dziwię sie że zakończył kariere dyrektorska bo kierowanie taka placówka jie należy do łatwych rzeczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.