Dziś Rada Powiatu rozpatrzy skargę na starostę. Zarzuca mu się niegospodarność
W programie dzisiejszej (27.12) sesji Rady Powiatu jest skarga na działalność starosty Józefa Kardysia. Dotyczy ona „słynnej” sprawy nabycia przez niego świadczeń emerytalnych. Autor skargi, Tomasz Buczek zarzuca staroście niegospodarność w zarządzaniu finansami publicznymi poprzez stworzenie fikcji prawnej celem wyprowadzenia określonej sumy pieniędzy z budżetu powiatu.

– Złożyłem skargę na niegospodarność w zarządzaniu finansami publicznymi poprzez stworzenie fikcji prawnej celem wyprowadzenia z budżetu powiatu określonej kwoty pieniędzy – informuje Tomasz Buczek, lider Ruchu Narodowego na Podkarpaciu. – Poprosiłem również powiatową Komisję Skarg, Wniosków i Petycji, aby przedstawiła wszystkim radnym powstałą już inicjatywę rozwiązania Rady oraz Zarządu Powiatu na czele z panem starostą i przeprowadzenia nowych wyborów.
– Na pewno będę uczestniczył w tej sesji – dodaje. – Zamierzam też zabrać głos, o ile będzie mi to dane, bo na dwóch ostatnich sesjach próbowałem coś powiedzieć,  ale za każdym razem uniemożliwiano mi to. Zdaję sobie sprawę, że temat będzie wyciszany, bo nie jest ona ani w interesie Rady Powiatu, ani starosty. Jednak w dalszym ciągu będę tę sprawę pilotować i wyciągać ją na światło dzienne.
Sesja Rady Powiatu odbędzie się dziś o godz. 9 w sali nr 220 budynku kolbuszowskiego starostwa. Obrady będą transmitowane na kanale YouTube. Obejrzysz je TUTAJ.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.