Starosta: Musimy być gotowi na różne scenariusze

Atak starosty na kobietę, której odmówiono leczenia

Od ponad tygodnia za naszą wschodnią granicą rozgrywa się dramat. W związku z tym apel do mieszkańców  skierował starosta Józef Kardyś. Powiadomił między innymi o powstaniu Powiatowego Punktu Pomocy Uchodźcom z Ukrainy.

„Składam serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom powiatu kolbuszowskiego za wszelkie zbiórki oraz gesty pomocy skierowane w stronę obywateli Ukrainy. Doceniam wasze zaangażowanie, hojność i okazane serce.
Jednakże w związku z dynamiczną sytuacją za naszą wschodnią granicą i trwającą tam wojną, a co za tym idzie zwiększającą liczbą uchodźców, musimy prowadzić skoordynowane i rozważne działania i akcje pomocowe. Jest to ważne o tyle, aby nie wprowadzać niepotrzebnego chaosu i udzielać pomocy celowej i faktycznie potrzebnej.

Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami wojewody. Zgodnie z najnowszymi ustaleniami 2 marca w budynku starostwa uruchomiliśmy Powiatowy Punkt Pomocy Uchodźcom z Ukrainy. Trafiają tam darowizny z  gmin według listy potrzeb przekazanej samorządom.

Zgodnie z tymi zaleceniami artykuły mają być odpowiednio posegregowane i zapakowane. Ma być też wykaz przekazywanych materiałów, zawierający liczbę sztuk oraz nazwę produktów.

Dlatego też apeluję do mieszkańców  o współpracę z poszczególnymi samorządami gminnymi, które na danych terenach koordynują zbiórki pomocy. Nikt z nas nie wie jak długo wojna na Ukrainie będzie trwać. Dlatego też musimy być gotowi na różne scenariusze i rozwój wydarzeń.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wszelkie przejawy serdeczności i chęci pomocy naszym sąsiadom zza wschodniej granicy. Jednocześnie proszę o wspólne i rozważne działania”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.