Dary z powiatu dla rejonu romanowskiego [FOTO]

Kolbuszowianie Ukrainie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dziewięć palet wypełnionych po brzegi darami wyruszyło w miniony piątek (04.03) do zaprzyjaźnionego z powiatem kolbuszowskim rejonu romanowskiego na Ukrainie.

W pomoc dla rejonu romanowskiego zaangażowali się pracownicy starostwa i jednostek zlokalizowanych w budynku urzędu. Radni powiatowi przekazali dużą część artykułów i gotówkę.
Dzięki temu zebrano: artykuły medyczne, żywność, pieluszki i środki pielęgnacyjne, latarki i lampy, koce, kołdry, śpiwory i wiele innych potrzebnych darów.

Ciemne kurtki i spodnie dla mężczyzn dostarczyli pracownicy nadleśnictw w: Kolbuszowej, Mielcu, Głogowie Młp, Nowej Dębie i Tuszymie.

Akcję wsparli również: uczniowie Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni, strażacy ochotnicy z Przedborza i Porąb Kupieńskich, Urząd Gminy w Niwiskach, Przedszkole „Słoneczny Zakątek” oraz mieszkańcy gminy Dzikowiec.

Zbiórkę dla Ukrainy prowadzi też Fundacja na rzecz Kultury Fizycznej i Sportu. Dary można też przynosić do biura posła Zbigniewa Chmielowca.
Rejon romanowski utworzono w 1923 roku. Jego powierzchnia to sto tysięcy hektarów, gdzie zamieszkuje ponad 33 tysięcy osób. Około 30 procent tego rejonu zajmują lasy, ale siłą Romanowa jest rolnictwo. Tamtejsze gospodarstwa specjalizują się przede wszystkim w hodowli krów i świń oraz w produkcji: zboża, lnu i buraków cukrowych.

Umowę o przyjaźni między powiatami romanowskim i kolbuszowskim zawarto w 2006 roku. Dokument podpisali ówcześni starostowie: Walerij Jasiński i Bogdan Romaniuk. Umowa dotyczyła między innymi przemysłu, handlu, kultury, turystyki i ekologii.

Dary z powiatu dla rejonu romanowskiego [FOTO]

Dary z powiatu dla rejonu romanowskiego [FOTO]
Dary z powiatu dla rejonu romanowskiego [FOTO]
Zdjęcia; Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.