„Media nie podają rzetelnej informacji w sprawie pana starosty” [POSŁUCHAJ]
Wielu czytelników zwraca słuszną uwagę, że taką samą winni za skandal w kolbuszowskim starostwie są nie tylko starosta Józef Kardyś i jego „słup” Ryszard Sukiennik, ale i radni powiatowi.

Radni poprzedniej i obecnej kadencji. Najpierw ci pierwszy przyznali odwołali Kardysia ze stanowiska, a dwa dni później ci drudzy – powołali go z powrotem. Dzięki temu starosta uzyskał świadczenia emerytalne, które będzie mógł dostawać razem z pensją (w sumie 12 800 zł brutto). Otrzymał też odprawę w wysokości 62 400 zł brutto. Niemałe pieniądze należą się też Sukiennikowi.
Starosta Kardyś nie ma sobie nic do zarzucenia. W podobnym tonie wypowiada się Mieczysław Burek, przewodniczący Rady Powiatu. W rozmowie z redaktorem Pawłem Galkiem powiedział m.in.:

– Pan starosta zgodnie z prawem nabył prawa emerytalne. Dlatego też wszczęliśmy procedurę jego odwołania. W innym wypadku nie otrzymałby tych świadczeń. Takie jest prawo. Co do odprawy emerytalnej, to w każdym zakładzie pracy takową się dostaje. Wcześniej czy później pan starosta też by ją otrzymał. Zdecydował jednak, że chce to uregulować już teraz. Dzięki temu ma otwartą drogę do przejścia na emeryturę.
Czy zdaje sobie pan sprawę, że odbiór społeczny tej sytuacji jest jednoznacznie negatywny? – naciskał dziennikarz.  Jest to spowodowane tym, że media nie podają rzetelnej informacji dotyczącej okoliczności odejścia pana starosty na emeryturę – odpowiedział przewodniczący Burek.
3 Komentarze

 1. Panie Burek wyszedł Pan z założenia, że najlepszą obroną jest atak. Ciemny lud tego nie kupi. Z mojej strony jako obywatela tego powiatu mam dla Pana trudniejsze pytania:
  1. Dlaczego starosta Kardyś przypomniał sobie o swojej emeryturze po wyborach i na dwa dni przed posiedzeniem nowej Rady a nie przed wyborami?
  2. Dlaczego nie poczekano z wnioskiem Pana Kardysia do procedowania przez nową Radę?
  2.Dlaczego radni wybrali pana Sukiennika jako starostę pomimo tego, że z kretesem przegrał wybory?
  Zapewniam Pana ,że ja znam odpowiedzi na te pytania i zna je większość ludzi
  Gdzie Panie Burek etyka, gdzie honor w tego rodzaju postępowaniu?
  Nie obwiniaj Pan mediów – czas na złożenie mandatu.

  • nic dodac nic ujac ,niestety taka jest prawda ze wyborcy licza sie najmniej.byle tylko kasa sie urzedujacym zgadzala ,a moze by tak panie Burek pan sie zrzekl dla dobra naszej gminy swojego wynagrodzenia radnego ? przeciez z pewnoscia ma pan za co zyc a dobro powiatu jest dla pana priorytetem .

 2. Kardys powinien naprawde isc na emeryture… Dac sobie spokoj z polityka i obecnym stanowiskiem. Starostą jest juz zdecydowanie za długo i wystarczająco dużo zarobił by żyć godnie jako emeryt. Bo przy takich zaroblach z całą pewnością swiadczenie emerytalne będzie mialto duzo wyŻsze niż twoerdzi. A powiatem Kolbuszowskim powinien zarządzać Romaniuk. Ponad to ciekawe co postanowil Ortyl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.