Starosta Kardyś: – W sprawie porodówki przeszedłem tu gehennę [POSŁUCHAJ]
Likwidacja oddziałów ginekologiczno-położniczego i noworodkowego, która miała miejsce dokładnie dwa lata temu, była prawdziwym szokiem dla mieszkańców powiatu. Dziś na trzecim piętrze budynku Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej, gdzie niedawno na świat przychodziły dzieci, funkcjonuje oddział rehabilitacji leczniczej. Czy w tej sytuacji reaktywacja porodówki jest możliwa?

Starosta Józef Kardyś nie mówi nie, choć też nie tryska optymizmem: – Jeśli przyjdą tu lekarze i zechcą coś takiego utworzyć, nawet gdyby miało to być niepubliczne, to zawsze będę za tym – zapewnia Kardyś. – Będę to popierał, mimo tego, że w sprawie porodówki przeszedłem tu prawdziwą gehennę. Nie mam o to pretensji do walczących o miejsca pracy pielęgniarek i położnych, bo każdy chce mieć na chleb.
Mam żal do tych, którzy byli świadomi tego, jaka jest naprawdę sytuacja w naszym szpitalu, jakie są straty, a mimo tego protestowali. Problem deficytowości porodówek dotyka całe Podkarpacie, bo Sanok też wygasił ten oddział. To samo czeka Ustrzyki Dolne. Nie jesteśmy więc jedyni – zaznacza starosta.

2 Komentarze

  1. Z rozmowy wynika, że powstanie oddział prywatny! Już przy zamykaniu oddziału ptaszki o tym śpiewały. Następnym razem napiszę kto go będzie prowadził. Proszę obstawiać kto to może być!!!

    • I niech powstanie bo niby czemu nie. Mam jechać do Rzeszowa czy Mielca i płacić to wolę tutaj, przynajmniej na paliwo nie wydam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.