Władysław Ortyl „zawiesił” Kardysia w funkcji szefa kolbuszowskiego PiS
Nasze informacje, które podaliśmy wczoraj na portalu (TUTAJ), potwierdziły się. Zarząd rzeszowskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwość, zwołany w trybie pilnym, w celu wyjaśnienia sytuacji związanej z odwołaniem i ponownym wyborem Kardysia na funkcję starosty, podjął konkretne decyzje.

W komunikacie PiS czytamy m.in., że „po wysłuchaniu stanowiska starosty i wskutek przeprowadzonej dyskusji oraz zasięgnięcia opinii członków zarządu i parlamentarzystów, Józef Kardyś zawiesił swoją funkcję przewodniczącego powiatowych struktur PiS do czasu zbadania sprawy przez właściwe organy”.
W naszej opinii, nie doszło do złamania prawa przez starostę Kardysia, nie mniej jednak w naszej ocenie oraz ocenie społecznej tego rodzaju postępowanie może rodzić negatywne opinie – wskazuje Władysław Ortyl (na zdjęciu). – Oczekujemy jednak od naszych członków pełnej transparentności i przestrzegania zasad uczciwości i postępowania zgodnie z zasadami etyki. Dlatego zarząd z zadowoleniem przyjął decyzję starosty o zawieszeniu swojej funkcji przewodniczącego struktur powiatowych PiS do czasu wyjaśnienia sprawy.
Czy w tej sytuacji Kardyś utrzyma stanowisko starosty? To pytanie pozostaje bez odpowiedzi. Obecnie zarząd rzeszowskiego okręgu PiS oczekuje na rozstrzygnięcia skarg złożonych do instytucji i organów, które zajmują się tą sprawą. Jedna z nich trafiła m.in. do tarnobrzeskiej prokuratury.

4 Komentarze

  1. tak kardys pragnal tej emerytury wiec moze jednak beda dla niego laskawi i wysla go tam czym predzej 🙂 a cala nasza rada powiatu powinna sie ostro wstydzic !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.