Jakie decyzje podejmie dziś rzeszowski PiS? „Wróbelki ćwierkają”, że Kardysia zastąpi poseł Zbigniew Chmielowiec
Dziś (22.11), najprawdopodobniej ok. godz. 17, odbędzie się zwołane w trybie pilnym posiedzenia zarządu rzeszowskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwość. Powód tej sytuacji to dobrze znana sprawa odwołania i ponownego wyboru na funkcję starosty Józefa Kardysia.

Jakie zostaną podjęte decyzje? Trudno powiedzieć, choć są pewne przecieki, sugerujące na to, że Kardyś ma być przestać być szefem PiS w powiecie kolbuszowskim. A na tym stanowisku ma zastąpić go poseł Zbigniew Chmielowiec. Pan Józef ma również stracić stołek starosty. Taki scenariusz „maluje” Tomasz Buczek, lokalny działacz Ruchu Narodowego. Oto co napisał w tej sprawie:
– „Z informacji jakie udało mi się pozyskać, wynika że wojewódzki zarząd PiS całą odpowiedzialność za aferę „Kardyśgate” chce obarczyć starostę Kardysia. I słusznie, ale nie wiele mniej winni są wszyscy radni.

Zbawcą który ma pozwolić na utrzymanie PiS-owi w powiecie swojego elektoratu ma być kto? A no oczywiście miłościwie nam panujący poseł Chmielowiec. Przybędzie on niczym marszałek Józef Piłsudski na swojej kasztance i rozprawi się z starostą i całym lokalnym układem, przejmując bądź wyznaczając nową osobę, która będzie rządzić PiS-em w powiecie. Naturalnie namaści też nowego starostę.
O zbawco i nasz wybawicielu, z niecierpliwością czekamy jak wyrzucisz starostę, jego zastępców, pana przewodniczącego Rady Powiatu i wszystkich radnych. Jeśli zrobisz to i rozpiszecie nowe niezależne wybory, a nie pozwolicie dalej swoim nowym ludziom rządzić, to przeproszę za wszystko co tu napisałem. Mam więc nadzieję że pan poseł jako strażak OSP zgasi ten pożar do końca, a my jako oddolne społeczeństwo lokalne już sobie odbudujemy sami wszystko na tych zgliszczach.”
Wkrótce po  tym wpisie Tomasz Buczek poinformował, że rozmawiał w tej sprawie z posłem Chmielowcem: – „Poprosił mnie, żeby nie wiązać go z żadnym lokalnym układem i że nie ma nic wspólnego z kolbuszowską prokuraturą i sądem. Co ciekawe, poseł wiedział o moich „przeciekach”, co do decyzji, które mogą zapadać dzisiaj w siedzibie PiS w Rzeszowie, i był zdziwiony że taką wiedzę posiadam”.

5 Komentarzy

  1. Radni powiatu kolbuszowskiego którzy doprowadziliście do wstydu powiat kolbuszowski, zbesztaliście jego dobre imię na cały kraj czas podać się do dymisji i jak najszybciej złożyć mandaty. To co zrobiliście jest bezwstydne a jeszcze liczycie na dalsze diety – ludzie jak tak można.

  2. Myślę że potrzebny jest marsz sprzeciwu wobec zachłannych i nieuczciwych, wobec tych którzy ustawiają i tych którzy dają się ustawiać. Czuję się zdradzony. Głosowałem i żałuję. Ten cyrk impertynencji powinien zostać odwołany. Ci ludzie powinni zostać odwołani. Zawiodłem się. Odwołajmy bandę od żłoba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.