Sobolewski złożył mandat. Raniżowska Rada nie będzie już taka sama
Dariusz Sobolewski, który od lat „rozsławiał” Radę Gminy Raniżów w regionie, niespodziewanie złożył mandat radnego. Powody tej decyzji, póki co, nie są znane. Pozostały szok i niedowierzanie.
Jak możemy przeczytać w tygodniku Korso Kolbuszowskie, jego pisemna rezygnacja ze stanowiska wpłynęła do Urzędu Gminy miesiąc temu. W dokumencie tym Sobolewski nie podał powodu, dla którego zrzekł się mandatu. Pismo zawierało tylko jedno słowo: „rezygnuję”. Radny nie chce rozmawiać z dziennikarzami, nie odbiera telefonów, nie odpisuje na maile. Pozostawiają więc domysły.
W obiegu gminnym krążą dwa scenariusze. Pierwszy z nich jest zgodny z tym, co sam zainteresowany podobno głosił, czyli wyjazd zagranicę, a dokładniej – do Francji. Druga opcja jest taka, że Sobolewski ma zamiar ubiegać się o stanowisko bibliotekarza w Woli Raniżowskiej, które akurat się zwolniło.
Były już radny Sobolewski niejednokrotnie „błyszczał” w lokalnym życiu publicznym. Pięć lat temu głośno było o jego wniosku o przeniesienie lampy z jednego słupa na drugi w swojej wsi. Można przeczytać o tym TUTAJ. W marcu tego roku z kolei wyszło na jaw, że był on autorem prymitywnego hejtu. Stworzył stronę na Facebooku, gdzie poniżał innego raniżowskiego radnego. Więcej o tym TUTAJ.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.