Radni: Pretensje w sprawie zespołu Cree kierujcie do wójta i dyrektora GOKSiR
Do naszej redakcji wpłynęło pismo Rady Gminy Raniżów, które odnosi się do głośnej sprawy odwołania koncertu Cree. Zespół miał wystąpić w niedzielę (26.08) na stadionie podczas imprezy na pożegnanie lata. Miał, ale nie wystąpi. Gwiazdą pikniku będzie za to gwiazda disco polo, zespół Milano.
Radni piszą m.in. – „Nigdy nie uczestniczyliśmy w rozmowach i nie podpisywaliśmy żadnej umowy z zespołem Cree ani z jego przedstawicielem. Nie odwoływaliśmy też koncertu tej grupy, gdyż nie byliśmy jego organizatorem. Za organizację imprez kulturalnych na terenie gminy Raniżów odpowiedzialność ponosi wójt Władysław Grądziel oraz pełniący funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji, Dariusz Sobolewski (na zdjęciu). Do nich należy kierować pytania i pretensje (…). Jako Rada Gminy wyrażamy ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji, nie stało się tak jednak z naszej winy.”
Tymczasem Marek Margański, sekretarz gminy Raniżów, w rozmowie z Onetem mówi: – Organizator koncertu na własną rękę wybrał zespoły bez powiadamiania nas o tym. Wydatek rzędu 20-40 tys. zł musi zostać zaakceptowany przez Radę Gminy. Nie chodzi o samą muzykę. Zaskoczyła nas kwota.

 
 

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.