Przyjechałeś na grzyby? Zaparkowałeś przy drodze? Możesz dostać mandat
W ostatnim czasie w kolbuszowskich lasach roi się od grzybów. Widać to m.in. na drodze powiatowej relacji Poręby Kupieńskie – Bratkowice, wzdłuż której, po obu stronach, stoją samochody. Problem w tym, że trakt ten jest remontowany i pojazdy grzybiarzy utrudniają w pracach. Policjanci nałożyli kilka mandatów za niestosowanie się do znaku zakazu ruchu oraz za niewłaściwe parkowanie pojazdu.
– Drogowcy skarżą, że nie mogą wykonywać swojej pracy, ponieważ, po obu stronach drogi swoje pojazdy parkują ludzie przyjeżdżający w ten rejon zbierać grzyby – informuje Jolanta Skubisz Tęcza z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. – Dodatkowo grzybiarze nie stosując się do znaku zakazującego ruchu na tym odcinku, utrudniają wjazd pojazdom dowożącym materiały budowlane.
Policja przypomina, że niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego może skutkować sankcjami karnymi. Parkując pojazd pamiętajmy nie tylko o obowiązujących przepisach, a także zastanówmy się czy nie utrudni to bezpiecznego poruszania się innym uczestnikom ruchu drogowego.

3 Komentarze

  1. Bez przesady, lepiej robić teraz niż w ogóle. A ludzie na grzyby mogą sobie spokojnie pojechać rowerem dla zdrowia. No, ale oczywiście teraz tylko samochód i parkowanie nawet na środku drogi, żeby było jak najbliżej.

  2. Pani Jolanto grzyby są wszędzie. Ludzie mogą sobie odpuścić tamte rejony i pójść gdzieś indziej. Bardzo dobrze że remontują tamtą drogę, a ludziom jeszcze to nie pasuje. Nie tylko tam ludzie tak parkują. Podobnie jest chociażby na drodze Kolbuszowa – Sędziszów Młp. gdzie to ludzie tak parkują że nie widać ich zza zakrętu a postawili auto jeszcze na drodze (jest tam ograniczenie do 90 km/h więc to tam powinni się policjanci udać) żeby tylko doszło do wypadku! Chcecie na grzyby? Ok, nikt nie ma nic przeciwko ale nie utrudniajcie życia innym ludziom!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.