Śmierć w konfesjonale hitem Internetu. Pamiętacie? [FILM]

Jednych zbulwersowała, drugich śmieszyła, a chyba wszystkich zainteresowała. Mowa o „śmierci”, która równe dwa lata temu rozsławiła Kolbuszową, figlując w… konfesjonale podczas mszy św. Film z jej udziałem zrobił zawrotną karierę w Internecie.

Do głośnego na cały kraj zdarzenia doszło w Święto Trzech Króli w 2015 roku, podczas nabożeństwa w Kolegiacie Kolbuszowskiej, poprzedzającego Przegląd Widowisk Kolędniczych. Udział we mszy św. wzięli także kolędnicy. Z tym, że ich zachowanie nie przypadło do gustu wielu obecnym wtedy w kościele wiernym. Szczególne „wrażenie” zrobiła „śmierć”.

Osoba w nią przebrana zaczepiała ludzi w bocznej nawie świątyni. Następnie zasiadła do konfesjonału i tam rozpoczął swoje show. Kolędnik nie uspokoił się nawet gdy kapłan czytał ewangelię. W zasadzie figlował całą mszę, rozpraszając uczestników nabożeństwa.
Zachowanie kolędnika oburzyło byłego radnego wówczas, dziś sołtysa Kolbuszowej Górnej, Michała Karkuta: – Ten kretyn posunął się do tego, że wlazł do konfesjonału i pukał jakby udzielał rozgrzeszenia. Chodził i swoją kosą zaczepiał ludzi. Dzieciak, który siedział przede mną zaczął się bać i rozpłakał. Każdy rozumny człowiek pojąłby, że w tym momencie należy przestać. Lecz ten przebieraniec dalej kontynuował swoje „popisy”. Nie wiem kto to był i z jakiej grupy, ale muszę przyznać, że dawno takiego idioty nie spotkałem – irytował się.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.