Więcej oddziałów przedszkolnych w Kolbuszowej Górnej nie będzie




Budynek Przedszkola Publicznego w Kolbuszowej Górnej powiększy swoją powierzchnię. Stanie się tak w związku z adaptacją mieszkania po jednym z nauczycieli. Nie będzie się to jednak wiązało – czego oczekiwali niektórzy mieszkańcy „Górnej” – z powiększeniem placówki o kolejny oddział przedszkolny. Lokale, które w 2018 roku zyska placówka, zostaną zagospodarowane w inny sposób.




– Kiedyś zastanawialiśmy się nad adaptacją tych pomieszczeń, ich przebudową, żeby utworzyć tam trzeci oddział przedszkolny – przyznał burmistrz Jan Zuba. – Ale patrząc na tendencję, jaka ma miejsce, gdzie wielu rodziców daje swoje dzieci do przedszkoli w mieście, musimy zweryfikować swoje podejście do tej inwestycji. Trzeciego oddziału nie będzie. Trzeba więc wykonać taki remont, żeby te pomieszczenia służyły potrzebom przedszkola, ale pod innym kątem niż potrzeby dydaktyczne – zaznaczył.




O zagospodarowanie opustoszałych pomieszczeń w przedszkolu jeszcze w styczniu tego roku apelował Michał Karkut, sołtys Kolbuszowej Górnej. Mówił on wówczas, że inwestycja ta jest bardzo ważna w kontekście dalszego rozwoju tej placówki i zabezpieczenia potrzeb dzieci. Jak proponował, pozyskane powierzchnie mogą służyć albo maluchom, albo jako biuro dyrekcji górnieńskiego przedszkola.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.