Dziurawa dzielnica przemysłowa

Stan dróg na terenie dzielnicy przemysłowej Kolbuszowej woła o pomstę do nieba. Chodzi o teren zlokalizowany w rejonie ulic: Wiktora, Rzeszowskiej, Handlowej, Towarowej i Kolejowej. To tam skoncentrowany jest miejscowy biznes. Powinien być więc wizytówką miasta.

– To są tereny reprezentacyjne. One wymagają specjalnej pieczy ze strony samorządu. Tam są firmy, przyjeżdżają inwestorzy, decyduje się wiele ważnych spraw dla lokalnej społeczności. Tymczasem ulice są tam w tragicznym stanie. Można wjechać samochodem w… 20-centymetrowe wyrwy. Dlatego remont tych dróg, choćby taki doraźny, jest konieczny – alarmował na ostatniej sesji Rady Miasta Michał Karkut, sołtys Kolbuszowej Górnej.

Burmistrz Jan Zuba zapewniał, że dzielnica przemysłowa jest jego oczkiem w głowie: – Jesteśmy na ukończeniu dokumentacji dotyczącej przebudowy kanalizacji i modernizacji ulic w tym rejonie. W pierwszym półroczu b.r. składamy wniosek o dofinansowanie tych prac. Ich fizyczną realizację przewidujemy na lata 2018-19 – zapowiedział burmistrz.
W planach jest również budowa małej obwodnicy dzielnicy przemysłowej. Chodzi o przedłużenie ul. ks. Ruczki, połączenie jej z ul. Wiktora i dalej z drogą krajową nr 9.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.