Dziura w kolbuszowskim systemie śmieciowym

KOLBUSZOWA. Sprawdź terminy odbioru śmieci

Z wyliczeń urzędników wynika, że w systemie śmieciowym może zabraknąć nawet półtora miliona złotych. Jeśli stanie się to faktem, a wiele na to wskazuje, to brakującą kwotę pokryją mieszkańcy w rachunkach.
Jacek Mroczek, skarbnik Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej, powiadomił, że od stycznia do lipca 2020 roku funkcjonowanie gminy w systemie śmieciowym kosztowało 2 635 000 zł. W tym roku za ten sam okres jest to znacznie więcej, bo 3 463 000 zł.

Przez cały 2020 rok do budżetu gminy z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami wpłynęło 4 108 000 zł. W tym roku ma to być 4 570 000 zł.

– To są szacunki przygotowane na chwilę obecną, przy ujęciu mieszkańców, które mamy w deklaracjach, czyli nieco ponad 18 200 osób – zastrzega Jacek Mroczek.

Naciskany przez radnego Józefa Fryca skarbnik przyznał, że pod koniec roku będzie spora dziura w gminnym systemie śmieciowym.

– Z naszych wyliczeń wynika, że wydatki na ten cel mogą wynieść w tym roku 6 000 000 zł. A więc może nam zabraknąć 1 500 000 zł – zaznaczył.
Kto zasypie półtoramilionową dziurę w gminnym budżecie? Oczywiście mieszkańcy. Zasugerował to sam skarbnik na jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej. Przedstawił on symulację zwiększenia opłaty za zagospodarowanie odpadami komunalnymi i jak to będzie wpływało na dochody magistratu.

Dodajmy, że obecnie opłata za wywóz śmieci na terenie gminy Kolbuszowa wynosi 23 zł miesięcznie w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

1 Komentarz

  1. ciekawe że w innych gminach jest taniej i lepiej świadczone są usługi , tańsza woda, ścieki , śmieci ! a tu co znowu skok na kasę mieszkańców ? , Magistrat stać na rozbudowę administracji , remontować następne obiekty aby biurokracja kwitła,umarzać podatki najbogatszym i można by było wyliczać w nieskończoność.Panowie jak nie macie pomysłu na zarządzanie gmina , jak wam sie już nie chce to najwyższa pora odejść ze stanowisk i dać szanse tym co im się chce , czy mamy czekać aż do kolejnych wyborów ?????Mieszkańców na to nie stać!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.