„Piraci drogowi” w Kolbuszowej i Zielonce

Natknęła się na zwłoki mężczyzny na leśnej drodze

Policjanci zatrzymali w Kolbuszowej i Zielonce trzech młodych kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

W sobotę (02.10) po godzinie 7 funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego na ulicy Narutowicza w Kolbuszowej z pomocą laserowego miernika sprawdzili prędkość jadącego tą ulicą forda.
Urządzenie wskazało, że kierowca pojazdu jechał 110 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość jazdy wynosi 50 km/h.

23-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który jechał fordem, został ukarany mandatem karnym i 10 punktami. Policjanci zatrzymali mu również uprawnienia do kierowania na trzy miesiące.

Dzień później, w niedzielę, po godzinie 16, na drodze wojewódzkiej nr 875 w Zielonce mundurowi zatrzymali dwóch „piratów drogowych”. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi i punktami. Na najbliższe trzy miesiące stracili również prawo jazdy.

W przypadku pierwszego laserowy miernik prędkości zarejestrował prędkość jadącego tą trasą citroena. 19-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego jechał z prędkością 112 km/h w obszarze zabudowanym.

Kilka minut później policjanci zatrzymali tam do kontroli 21-letniego kierowcę opla. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego jechał 104 km/h.
Policjanci przypominają, że szybka jazda jest główną przyczyną wypadków drogowych. Przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h skutkuje między innymi mandatami i zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.