Park dla psów powstanie obok stadionu w Kolbuszowej?

Park dla psów powstanie obok stadionu w Kolbuszowej? Radni są na tak
Zdjęcie: UM Kolbuszowa

Wszystko wskazuje na to, że park dla psów powstanie obok stadionu przy ulicy Wolskiej. Rada Miejska uznała petycję w ten sprawie za zasadną.

W piśmie, które podpisało blisko trzysta osób, czytamy o konieczności powstania parku dla psów:
– Nasz wniosek popieramy faktem licznej grupy właścicieli czworonogów, dla których takie miejsce byłoby istotne. Ogrodzona, a jednocześnie pozwalająca na dowolne poruszanie się psów przestrzeń umożliwiałoby im swobodny wybieg, zapewniając naszym zwierzętom socjalizację, która wpływałaby na złagodzenie agresywnych zachowań – argumentują fani czworonogów.

Rada Miejska uznała tę petycję za zasadną.

– Różnica dotyczy ewentualnej lokalizacji obiektu  Mieszkańcy w swej petycji wskazywali, aby park dla psów powstał przy ulicy Jana Pawła, w okolicach basenu. Natomiast radni uznali, że lepszy byłby plac przy stadionie – zastrzegł Krzysztof Matejek, sekretarz Urzędu Miejskiego.

Współpracę deklaruje Grzegorz Romaniuk, prezes Fundacji Na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu, który zarządza obiektami przy ulicy Wolskiej.
– Jeżeli chodzi o park dla psów, to mamy przygotowane dwie lokalizacje. Analizowaliśmy również wielkość tego wybiegu. Jeśli zapadnie ostateczna decyzja w sprawie ulokowania takiego obiektu obok stadionu, to chcemy uczestniczyć w rozmowach na ten temat – apelował.

5 Komentarzy

    • no to się zaangażuj w zbieranie podpisów pod petycją w tej sprawie, potem ją przedłóż w magistracie i kto wie… może się ziści twoje marzenie. btw. kotki są super!

    • Odezwij się w mediach , że można by lepiej wydać te pieniądze, to cię tak zhejtują, że będziesz przemykał ulicami tylko nocą, bo cię znajdą i dojadą pseudo miłośnicy zwierząt.
      Zamiast zrobić porządne schronisko dla zwierząt to leniwe pańcie chcą sobie posiedzieć na ławeczkach , poplotkować i popatrzeć jak ich pupile srają w ogrodzonej przestrzeni, gdzie kupki będzie sprzątać na koszty podatników ZGKIM, a nie właściciele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.