W Kolbuszowej Górnej i w Kupnie powstaną nowe przejazdy przez tory

Przejazdy kolejowe w Kolbuszowej Górnej i w Kupnie są nie do uratowania

Mamy dobre wieści dla użytkowników przejazdów przez tory w Kolbuszowej Górnej i Kupnie. Trasy te będą musiały przejść modernizację lub budowę od podstaw, ale nie znikną.

Konieczność modernizacji przejazdów przez tory, z których w większości korzystają rolnicy, ma związek z elektryfikacją linii nr 71 Rzeszów-Ocice.
W wyniku tej inwestycji prędkość pociągów znacznie tam wzrosła. Zatem i standard przejazdów musi ulec radykalnej zmianie. W Kolbuszowej Górnej część prac z tych związanych zrealizuje Urząd Miejski.

– Jest to zadanie wiązane. My wykonamy drogę dojazdową, a przejazdem zajmie się kolej. Z uwagi na to że jeszcze nie wszystko udało się uzgodnić w zakresie automatyki sterowania ruchem, PKP wystąpiło do nas z prośbą, żeby tę inwestycję jeszcze odłożyć w czasie. Na jak długo? Tego nie jestem na ten moment w stanie powiedzieć – zastrzega burmistrz Jan Zuba.

Przejazd kolejowy w Kupnie będzie zlokalizowany w tym miejscu, w którym jest obecnie.

– W trybie specustawy zaprojektowaliśmy dojazd do niego od drogi powiatowej. Problem w tym, że jego trasa przecina się z korytarzem przygotowywanej… obwodnicy Kolbuszowej. W związku z  tym wystąpiliśmy do projektantów tego zadania, żeby uwzględnili obsługę komunikacyjną drogi dojazdowej do tego przejazdu.
Zatem nie możemy na razie zaczynać tam robót. To jeszcze nie ten etap. Deklarujemy gotowość, a ze strony PKP widzimy pełne zrozumienie. To napawa optymizmem. W każdym razie tom że przystąpiliśmy do opracowania dokumentacji oznacza, że nie będzie zamykania tych przejazdów. A o to chodzi żeby rolnicy mogli nadal z nich korzystać – dodał burmistrz Zuba.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.