KOLBUSZOWA DOLNA. Nie będzie zabudowy terenów przy Nilu

Urząd Miejski poszedł po rozum do głowy i zrezygnował z kontrowersyjnej uchwały zezwalającej na zabudowę terenów  położonych wzdłuż rzeki Nil w Kolbuszowej Dolnej. Chodzi o obszar od mostu imienia Ofiar Katastrofy Smoleńskiej do boiska sportowego.

Wcześniejsze plany władz gminy względem tego obszaru wzbudziła ogromne emocje, szczególnie u radnego Piotra Panka: – Na ulicy Nad Nilem zabrakło centymetra, by woda wdarła się do środka mojego rodzinnego domu. Decydując się na zabudowę tego terenu, „gwarantujecie” moim rodzicom i ich sąsiadom zalanie. Dlatego też apeluję o wycofanie się z tego zamierzenia – grzmiał Piotr Panek.

Najwyraźniej urzędnicy posłuchali tego apelu i wycofali się z tego pomysłu. – Na dziś nie mamy narzędzi, ani też możliwości zabezpieczenia tych terenów przed powodziami. Stąd ta zmiana w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego – tłumaczyła na ostatniej sesji Rady Miejskiej Irena Dąbek z Referatu Gospodarki Komunalnej i Budowlanej w magistracie.
Co ciekawe, urząd nie zrezygnował z zabudowy doliny Nilu przy rondzie w ciągu drogi krajowej nr 9 w Kolbuszowej. Teren ten gmina zamierza wykorzystać na budowę placu parkingowego.

5 Komentarzy

  1. no tak plac parkingowy musi powstac bo jest w interesie wlascicela galerii 🙂 a niby dlaczego taki jeden z drugim wlasciciel dzialek wlasnie na Dolnej nie moze sobie ich sprzedac i podreperowac budzet domowy ? oczywiscie logicznie ze na terenie ewentualnie zalewowym nie powinno sie budowac ale moze w takim razie gmina powinna za takie dzialki zaplacic ? rodzice pana Panka tez mogli sie wybudowac gdzie indziej lub chociazby podniesc sobie domek o 2-3 stopnie i nie bylo by problemu prawda ?

    • Niby z jakiej racji gmina ma płacić za teren który tak naprawdę będzie tylko wielkim kłopotem dla tego co go kupi, jeśli tylko taki głupi się znajdzie. Chcesz podreperować budżet domowy to do roboty się weź a nie wciskaj komuś byleczego i to jeszcze pod budowę.

    • Gmina mądra nie jest ale aż tak durna żeby g kupić to też nie. Chociaż blondyna wychodzi ze skóry z wiadomych powodów żeby tak się stało. Może paniusia sama kupis i zrobi bucnes po uju fest. Albo ty tadek bierz.

  2. Po kiego grzyba gmina ma tam budować parking?! To przecież centrum miasta, tam powinno być coś konkretnego, a nie parking! Parkingi szpecą okolicę. W dodatku dlaczego każdy musi jeździć wszędzie autem? Od budynku do budynku, nawet jak to jest 50m to trzeba koniecznie autem podjechać, a potem się dziwią, że stoją w korku i śmierdzi spalinami. Parkingi naziemne zwiększają tylko odległości między budynkami przez co wszędzie zaczyna być daleko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.