„Pani minister wolno wszystko, a ja muszę przestrzegać prawa”
Wójt gminy Cmolas, Eugeniusz Galek stał się jednym z głównych bohaterów tekstu rzeszowskiej Gazety Wyborczej na temat wizyty minister edukacji narodowej, Anny Zalewskiej w stolicy Podkarpacia. W poniedziałek (20.03) spotkała się ona w Urzędzie Marszałkowskim z samorządowcami, aby powiedzieć im o wdrażaniu reformy edukacji. – W wyniku przekształceń nauczyciele nie utracą pracy – zapewniała wszystkich.

Wójt Eugeniusz Galek zapytał ją o pieniądze na odprawy dla zwalnianych nauczycieli. – Będę musiał zwolnić co najmniej ośmiu nauczycieli z gimnazjum, w sumie może nawet dziesięciu – zaznaczył gospodarz gminy Cmolas. Minister Zalewska odpowiedziała: – Nie przewidujemy takiej sytuacji, by w pana gminie doszło do zwolnień. Pani kurator natychmiast się tym zainteresuje i pokażemy panu, jak ich uniknąć – dodała.
Na pytanie Gazety Wyborczej, czy Anna Zalewska była przekonująca, wójt Galek odpowiedział: – Nie. Pani minister wolno wszystko, a ja muszę przestrzegać prawa.
Wiadomo, że w wyniku reformy oświaty w gminie Cmolas pracę straci część nauczycieli dwóch gimnazjów: w Cmolasie i Trzęsówce. Więcej o tym TUTAJ.1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.