Dzik zaatakował dwóch mężczyzn
I strasznie i śmiesznie było w czwartkowe (23.03) popołudnie w Hucie Przedborskiej, kiedy idących drogą dwóch mężczyzn zaatakował dzik. Obaj schronili się na drzewie.

– Zgłoszenie w tej sprawie nasz dyżurny ko otrzymał wczoraj ok. godz. 17.30. Z informacji przekazanych przez dyspozytora pogotowia ratunkowego wynikało, że dwóch mężczyzn uciekło na drzewo przed agresywnym dzikiem i proszą o pomoc – relacjonuje Jolanta Skubisz Tęcza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.
Na miejsce pojechał policyjny patrol. Zgłaszających nie było już jednak we wskazanym miejscu. Dyżurnemu udało się jednak z nimi skontaktować i jak ustalił, mężczyźni nie odnieśli obrażeń i bezpiecznie wrócili do domu. Pozostało im tylko niemiłe wspomnienie.
Blisko zabudowań i drogi relacji Huta Przedborska – Hucisko mundurowi zauważyli dzika. Zwierzę podchodziło blisko radiowozu. Policjanci wezwali na pomoc myśliwego. Ten oświadczył, że jest to prawdopodobnie locha, a następnie strzałami odstraszył dzika, który jednak po chwili wrócił. Po dłuższym czasie zwierzę udało się spłoszyć w  zarośla.

Fot.: KPP Kolbuszowa
W związku z zaistniałą sytuacją policjanci powiadomili okolicznych mieszkańców Huty Przedborskiej o dziku, który może stanowić zagrożenie dla ludzi i innych zwierząt.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.