Rusza rewitalizacja Cmolasu
W tym roku ma rozpocząć się przedsięwzięcie na niespotykaną dotąd skalę. Mowa o rewitalizacji Cmolasu, czyli uporządkowaniu jego architektury. Ma to dotknąć obszaru w promieniu, z jednej strony od linii kolejowej do Spółdzielni Kółek Rolniczych, z drugiej – od Zarębek aż do Hadykówki. Koszt przedsięwzięcia to kilkanaście milionów złotych.

– Rewitalizację będziemy realizować przez najbliższe cztery lata. Wstępnie zapisaliśmy 20 zadań inwestycyjnych, ale w praktyce może okazać się, że będzie ich drugie tyle – mówi wójt Eugeniusz Galek. – Zostaną przebudowane i poszerzone skrzyżowania dróg. Znikną blokujące je stare budynki. Chodniki przeistoczą się w deptaki. Powstaną ścieżki rowerowe, drogi serwisowe i objazdy. Będzie też duży parking przy klubie sportowym.
– W zasadzie wszystkie wioski w gminie mają swoje centra uporządkowane – dodaje wójt. – To czego oczekiwały tamtejsze społeczności, zostało w tych miejscowościach zrobione. Natomiast Cmolas czekał z tym tematem, z różnych przyczyn, m.in. przez brak zgody właścicieli nieruchomości. My też, jako gmina, realizowaliśmy inwestycje w innych branżach, bo takie były potrzeby. Dziś przyszedł czas, żeby zrewitalizować Cmolas.
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.