Nieszczęście na krajowej „dziewiątce” w Widełce. Ucierpiały dwie osoby

Będą nieodpłatnie dezynfekować pojazdy służb, które walczą z koronawirusem

Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wczorajszego wypadku w Widełce. W wyniku zderzenia chevroleta z volkswagenem, ranne zostały dwie osoby.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (08.10), około godziny 22, na drodze krajowej nr 9 w Widełce, w gminie Kolbuszowa.
Chevroletem w volkswagena

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący chevroletem 21-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego najechał na tył jadącego przed nim volkswagena, który w tym momencie skręcał w lewo.

W wyniku uderzenia volkswagen wpadł do przydrożnego rowu, a potem uderzył w drzewo. Ucierpiały dwie osoby: kierujący tym pojazdem 39-latek oraz 68-letnia pasażerka.

Ucierpiały dwie osoby

Z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Obydwoje są mieszkańcami naszego powiatu. Kierowca chevroleta nie odniósł obrażeń.
Badanie stanu trzeźwości wykazało, że obaj kierujący pojazdami byli trzeźwi. Na miejscu wypadku pracowali kolbuszowscy policjanci. Aktualnie trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Apel policji do kierowców

Mundurowi apelują do uczestników ruchu o ostrożność i rozwagę podczas jazdy.

– Pamiętajmy, że na kierowcy spoczywa obowiązek dostosowania jazdy zarówno do warunków atmosferycznych, jak również do natężenia ruchu na drodze. Prędkość powinna także umożliwiać zachowanie bezpiecznej odległości od jadącego przed nami pojazdu – przekazują policjanci.

Odcinkowy pomiar prędkości?

Być może problem „piratów drogowych” w Widełce rozwiązałby odcinkowy pomiar prędkości. Funkcjonuje on na drodze krajowej nr 9 w Kolbuszowej Górnej. Wielu kierowców ma go serdecznie dość. Okoliczni mieszkańcy natomiast są zadowoleni.
Przeczytasz o tym w artykule: Odcinkowy pomiar prędkości w Widełce? „Sprawdził się w Kolbuszowej Górnej”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.