Zespół z Kolbuszowej ocenzurowany w sieci? Cornflakes Aggression „naruszył warunki korzystania z usługi YouTube”?

Płytę Cornflakes Aggression można już kupić w kolbuszowskich sklepach

Z sieci zniknął klip kolbuszowskiego zespołu, Cornflakes Aggression. Chodzi o utwór „Nowa wojna”. W komunikacie czytamy, że „film usunięto z powodu naruszenia warunków korzystania z usługi YouTube”. – Cenzura – komentuje Dominik Mastela.

Klip „Nowa wojna” pojawił się w Internecie w maju 2017 roku. Teledysk wstrząsała, zarówno dźwiękiem – tekstem, jak i obrazami.
Flagi USA i Izraela

Na początku pokazywał maszerujących żołnierzy, a potem kolejno: bojowników ISIS, parady homoseksualistów, wieszanie Saddama Husaina, napaść islamskich uchodźców na kobietę, tłumy czarnoskórych emigrantów, zamach terrorystyczny w Paryżu, modły muzułmanów, i dewastowanie sklepu.

Puentą tego jest wizerunek George Sorosa, żydowskiego finansisty.

Następnie w klipie „Nowa wojna” widzieliśmy flagi USA i Izraela oraz polityków tych dwóch państw. A na końcu są zdjęcia z krwawych egzekucji więźniów i masowych mordów cywilów dokonywanych przez ISIS.

„Ogryzą z nas kości”

W tle słyszymy głos wokalisty Cornflakes Aggression, Dominika Masteli:
„Przemielą nas wszystkich jak zboże na mąkę. Rozgrabią majątki i rozdepczą jak stonkę. Zmiksują, skonsumują: czyżeś stary, czyżeś młody. Ogryzą z nas kości, przerobią na odchody. Nie sprostasz temu lobby na żadne Dzień Dobry”

Pisaliśmy o tym w artykule: „Nowa wojna” – wstrząsający klip Cornflakes Aggression.

YouTube informuje

Dziś okazuje się, że klip zniknął z przestrzeni internetowej. W komunikacie YouTube czytamy, że został on usunięty „z powodu naruszenia warunków korzystania z usługi”.

– Ocenzurowano – nie ma w sieci – naruszono prawa? Nasze nagranie zniknęło z pewnego portalu – komentował Dominik Mastela.
Być może związek z usunięciem z YouTube klipu kolbuszowskiego zespołu mogą mieć ostatnie wydarzenia na Bliskim Wschodzie.

Dlaczego film zniknął?

Radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas zaatakowało w sobotę (07.09) Izrael. Trwają walki, które pochłonęły już setki ofiar śmiertelnych i tysiące rannych.

Uzbrojeni bojownicy weszli do miast i kibuców znajdujących się w odległości do 24 kilometrów od granicy. Gdzieniegdzie  godzinami jeździli w pick-upach, strzelając do cywilów i żołnierzy. W odpowiedzi Izrael trafił w 800 obiektów Hamasu w Strefie Gazy.
Oprócz Dominika Masteli (wokal, perkusja), Cornflakes Aggression tworzą Rafał Dziedzic (gitara) i Zbyszek Rębisz (bas). Ich muzykę definiuje się jako szeroko pojęty haut-rock. Grupa funkcjonuje od blisko 20 lat.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.