Zespół z Kolbuszowej ocenzurowany w sieci? Cornflakes Aggression „naruszył warunki korzystania z usługi YouTube”?

Płytę Cornflakes Aggression można już kupić w kolbuszowskich sklepach

Z sieci zniknął klip kolbuszowskiego zespołu, Cornflakes Aggression. Chodzi o utwór „Nowa wojna”. W komunikacie czytamy, że „film usunięto z powodu naruszenia warunków korzystania z usługi YouTube”. – Cenzura – komentuje Dominik Mastela.

Klip „Nowa wojna” pojawił się w Internecie w maju 2017 roku. Teledysk wstrząsała, zarówno dźwiękiem – tekstem, jak i obrazami.
Flagi USA i Izraela

Na początku pokazywał maszerujących żołnierzy, a potem kolejno: bojowników ISIS, parady homoseksualistów, wieszanie Saddama Husaina, napaść islamskich uchodźców na kobietę, tłumy czarnoskórych emigrantów, zamach terrorystyczny w Paryżu, modły muzułmanów, i dewastowanie sklepu.

Puentą tego jest wizerunek George Sorosa, żydowskiego finansisty.

Następnie w klipie „Nowa wojna” widzieliśmy flagi USA i Izraela oraz polityków tych dwóch państw. A na końcu są zdjęcia z krwawych egzekucji więźniów i masowych mordów cywilów dokonywanych przez ISIS.

„Ogryzą z nas kości”

W tle słyszymy głos wokalisty Cornflakes Aggression, Dominika Masteli:
„Przemielą nas wszystkich jak zboże na mąkę. Rozgrabią majątki i rozdepczą jak stonkę. Zmiksują, skonsumują: czyżeś stary, czyżeś młody. Ogryzą z nas kości, przerobią na odchody. Nie sprostasz temu lobby na żadne Dzień Dobry”

Pisaliśmy o tym w artykule: „Nowa wojna” – wstrząsający klip Cornflakes Aggression.

YouTube informuje

Dziś okazuje się, że klip zniknął z przestrzeni internetowej. W komunikacie YouTube czytamy, że został on usunięty „z powodu naruszenia warunków korzystania z usługi”.

– Ocenzurowano – nie ma w sieci – naruszono prawa? Nasze nagranie zniknęło z pewnego portalu – komentował Dominik Mastela.
Być może związek z usunięciem z YouTube klipu kolbuszowskiego zespołu mogą mieć ostatnie wydarzenia na Bliskim Wschodzie.

Dlaczego film zniknął?

Radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas zaatakowało w sobotę (07.09) Izrael. Trwają walki, które pochłonęły już setki ofiar śmiertelnych i tysiące rannych.

Uzbrojeni bojownicy weszli do miast i kibuców znajdujących się w odległości do 24 kilometrów od granicy. Gdzieniegdzie  godzinami jeździli w pick-upach, strzelając do cywilów i żołnierzy. W odpowiedzi Izrael trafił w 800 obiektów Hamasu w Strefie Gazy.
Oprócz Dominika Masteli (wokal, perkusja), Cornflakes Aggression tworzą Rafał Dziedzic (gitara) i Zbyszek Rębisz (bas). Ich muzykę definiuje się jako szeroko pojęty haut-rock. Grupa funkcjonuje od blisko 20 lat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.