RoseMerry z Kasią Krawczyk z Kolbuszowej wygrywa konkurs na Rawa Blues Festiwal

RoseMerry z Kasią Krawczyk z Kolbuszowej laureatami Rawa Blues Festiwal - zdjęcie główne.

Niebywały sukces odniósł zespół RoseMerry, którego wokalistką jest charyzmatyczna Kasia Krawczyk z Kolbuszowej. Grupa ta wygrała wczoraj konkurs na Rawa Blues Festiwal i dzięki temu zagrała na głównej scenie katowickiego Spodka.

RoseMerry działa na scenie od pięciu lat, tworząc muzykę blues/hard rock. Wokalistką jest „świeżo upieczona” pani psycholog (brawo) Kasia Krawczyk z Kolbuszowej.
Najpierw eliminacje

Pozostali członkowie zespołu to rzeszowianie: Norbert Szarek (gitara), Jakub Bosek (gitara basowa) i Hubert Bosek (perkusja).

Już sam występ na scenie Rawa Blues Festiwal w katowickim Spodku to dla kapeli był ogromny sukces i wyróżnienie, a co dopiero wygrana. Ale od początku…

Sobotnie (07.10) wydarzenie rozpoczęło się konkursem na małej scenie w hallu Spodka. Zagrali tam wykonawcy, którzy zostali wyłonieni wcześniej przez Radę Artystyczną festiwalu w drodze rekrutacji. W tym gronie znalazł się zespół RoseMerry.
W katowickim Spodku

– Udział w tym wydarzeniu jest dla nas dużym wyróżnieniem. Dla mnie osobiście oznacza to bardzo dużo przygotowań i pracy do występu, choć rzeczywistość nie zawsze pozwala na to. Trzeba rozpocząć pracę nad głosem, nad nowym materiałem. Mamy nadzieję, że poznamy tam masę wspaniałych ludzi tak jak stało się to wszędzie, gdzie wystąpiliśmy – mówiła nam Kasia.

RoseMerry z Kasią Krawczyk z Kolbuszowej laureatami Rawa Blues FestiwalJury zdecydowało, że najlepszym wykonawcą został zespół RoseMerry. W nagrodę kolbuszowsko-rzeszowska formacja wystąpiła na dużej scenie, z gwiazdami festiwalu.

– Mamy to. Zostaliśmy laureatami konkursu, dzięki czemu zagraliśmy na głównej scenie katowickiego Spodka. Kosmos. Zajęliśmy pierwsze miejsce ex-aequo z Onus Blues, któremu gratulujemy.

– Masa stresu, spełnienie marzeń i łzy wzruszenia, które polały się w trakcie i po występie na głównej scenie  Dziękujemy całej ekipie Rawy, która okazała się mega wspierająca w całym zamieszaniu – relacjonował „na gorąco” RoseMerry.

RoseMerry najlepszy

Dziś kiedy emocje nieco opadły, zespół podzielił się dokładną relacją z wydarzenia:
– Rawę rozpoczęliśmy od małej sceny, bo był to konkurs. Ileż to było stresu, trzęsących się rąk i obaw, które rozwiewała ekipa Rawy – niesamowici ludzie swoją drogą. Wychodzimy na scenę pełni nadziei i widzimy tyle znajomych twarzy – rodziny, znajomych poznanych w Bieszczadach. Kibicowało nam naprawdę wiele osób, więc musieliśmy wziąć na barki fakt, że nie chcemy nikogo zawieść, nie zawieść przede wszystkim samych siebie.

– W trzeciej piosence Hubertowi łamie się pałeczka od perkusji, ale gramy dalej, bo Hubert to potrafi. 12 lat nie wydarzyło się nic takiego. A na Rawie się zdarzyło – znak? Nieee, chyba nie.

– Emocje opadły, po czym dostajemy wiadomość – przygotujcie się na dużą scenę. Euforia, niedowierzanie, wzajemna wdzięczność i prawdziwa wielka scena w Spodku.

– Uczucie, które było naszym marzeniem, uśmiechnięte twarze i ta scena. Wierzcie w marzenia, bo nasze się spełniło. Zostaliśmy laureatami Rawa Blues i wczoraj nic wspanialszego nie mogło się wydarzyć – dodaje zespół.
Rawa Blues Festiwal

RWB to największy i jeden z najstarszych w Polsce, jeden z największych na świecie, festiwal muzyki bluesowej. Wydarzenie organizowane jest w Katowicach, w hali Spodek. Nazwa pochodzi od rzeki Rawy. Twórcą i organizatorem imprezy jest Ireneusz Dudek, legendarny muzyk bluesowy.

To nie jedyny sukces rzeszowsko-kolbuszowskiej formacji w ostatnim czasie. Przeczytasz o tym między innymi w artykule: Kasia Krawczyk z zespołem RoseMerry wygrała przegląd Rzeszów Breakout Days. „Charyzmatyczna wokalistka”.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.