Zamknij Menu
    • Pogoda w Kolbuszowej
    • Kursy walut
    • Redakcja
    • Reklama
    • Zamów jedzenie
    • Ogłoszenia
    • Polityka prywatności
    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube Tik - prąd
    • Pogoda w Kolbuszowej
    • Kursy walut
    • Redakcja
    • Reklama
    • Zamów jedzenie
    • Ogłoszenia
    • Polityka prywatności
    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube Tik - prąd
    Kolbuszowa Lokalnie
    • Wiadomości
      • Powiat Kolbuszowski
      • Kolbuszowa
      • Cmolas
      • Dzikowiec
      • Majdan Królewski
      • Niwiska
      • Raniżów
      • Podkarpacie
    • Felietony
    • Sport
    • Promocja
    • Sklepy „Orzech”
    • Daj znać
    Napisz do nas
    Kolbuszowa Lokalnie
    • Bank Spółdzielczy w Kolbuszowej
    • Słoneczne Wzgórze Raniżów
    Kolbuszowa

    Musimy płacić za ścieki, które… nie są ściekami?

    Autor: Paweł Galek29 sierpnia 2021
    Musimy płacić za ścieki, które... nie są ściekami?

    Wielu Czytelników pyta się, dlaczego płacą za ścieki, których nie produkują. Chodzi o wodę, którą wykorzystują np. do podlewania ogródka. Tymczasem traktuje się ją jako nieczystość, która trafia do sieci kanalizacyjnej.




    W regulaminie dostarczania wody i odprowadzania ścieków jest co prawda zapis mówiący o możliwości zainstalowania osobnego wodomierza. Problem w tym, że jak twierdzi radna Barbara Bochniarz, informacja ta jest niezbyt zrozumiała.

    – Może należałoby to napisać po polsku – apelowała na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

    Musimy płacić za ścieki, które... nie są ściekami?
    Barbara Bochniarz

    Mieczysław Skowron, dyrektor Zakładu Wodno-Kanalizacyjnego w Kolbuszowej, tłumaczy i uspakaja, że w gminnym regulaminie jest paragraf. Mówi on, że „w rozliczeniach ilości odprowadzanych ścieków ilość bezzwrotnie zużytej wody uwzględnia się wyłącznie w przypadkach, gdy wielkość jej zużycia na ten cel ustalona jest na podstawie dodatkowego wodomierza zainstalowanego na koszt odbiorcy usług”.




    – Ten zapis, moim zdaniem, jest jasny i wyraźny.  Na naszej stronie internetowej można pobrać wniosek o odliczenie ścieków z wody, którą bezzwrotnie zużyto. Mieszkańcy zgłaszają się do nas z tym dokumentem. My to akceptujemy. Następnie taki wodomierz sobie montują i my to potem odliczamy – podkreślił Skowron.

    barbara bochniarz mieczysław skowron
    Udostępnij. Facebook Twitter Skopiować link
    • Spółdzielnia Transportu Wiejskiego w Rzeszowie
    • Monika Ślęzak - Biuro Rachunkowe w Kolbuszowej.

    Zobacz także

    Sensacja w Armenii. Michał Stochel z Zarębek wygrał Eurowizję dla Młodych Muzyków

    Sensacja w Armenii. Michał Stochel z Zarębek wygrał Eurowizję dla Młodych Muzyków

    Letni Chillout w Domatkowie - rodzinna impreza w wakacyjnym klimacie

    Piknik rodzinny w Domatkowie. Będą darmowe atrakcje, Piana Party i pokaz strażaków

    Stal Rzeszów vs Stal Mielec – zapowiedź meczu

    Utrzymali się. Wielka ulga w Kolbuszowej Dolnej. Sokół zostaje w III lidze

    Skomentuj

    Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

    Dołącz do naszej grupy
    Nasza Kolbuszowa
    Subskrybuj nasz YouTube
    https://youtu.be/e3g81j_bXG0?si=QrXiUi3ycX17CWIc
    Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
    • Pogoda w Kolbuszowej
    • Kursy walut
    • Redakcja
    • Reklama
    • Zamów jedzenie
    • Ogłoszenia
    • Polityka prywatności

    Wpisz powyżej i naciśnij Enter aby wyszukać. Naciśnij Esc aby anulować.