Sokół wyszarpuje trzy punkty z Czarnymi Trześń

Powrót kapitana. Piotr Karkut znowu w IV lidze

Słodko-gorzki smak miały ostatnie dni dla piłkarzy Sokoła Kolbuszowa Dolna. W środę przegrali z rezerwami Stali Mielec, wczoraj wygrali wyjazdowe starcie z Czarnymi Trześń.

Wczorajszy mecz Sokoła z Czarnymi Trześń był wyjątkowym dla Piotra Karkuta (na zdjęciu). Piłkarz ten w zasadzie całą swoją karierę spędził w klubie znad Nilu. Jednak po wywalczeniu awansu do czwartej ligi, niespodziewanie stracił miejsce w podstawowej jedenastce. W końcu odszedł.

Skuteczny Szymański

Związał się z występujących poziom niżej Czarnymi Trześń. Z drużyną tą zanotował awans i w sobotę rywalizował ze swoimi dawnymi kolegami.

W pierwszej połowie Czarni skupiali się na obronie, raz na jakiś czas wyprowadzając groźne kontrataki. Przyniosło to efekt w 25’ minucie.

Gola zdobył Marek Wójciak, były zawodnik Sokoła. Wśród gospodarzy był jeszcze dobrze znany z występów nad Nilem, Dawid Maziarz.

Goście mieli szansę wyrównać już w pierwszej połowie, ale brakowało im skuteczności. Nie rezygnowali i dopięli swego. W 74’ minucie Bartosz Darłak minął kilku rywali i dograł piłkę do Krzysztofa Szymańskiego, a ten dopełnił formalności.

Ten sam zawodnik zdobył gola na wagę trzech punktów. Zrobił to po wstrzeleniu piłki przez Pawła Dziedzica w pole karne w doliczonym czasie gry.

Trzy dni wcześniej, piłkarze Sokoła przegrali wyjazdowy mecz z rezerwami Stali Mielec 0:2.

Teraz Orzeł Przeworsk

3. kolejka IV ligi, środa, 21 sierpnia
Stal II MielecSokół Kolbuszowa Dolna 2:0
Sokół: Kamil Mazurek – Bartosz Darłak (75’ Bartłomiej Szalony), Paweł Remut, Piotr Szkolnik, Roman Ilnicki (65’ Andrzej Skowron), Klaudiusz Dziedzic (60’ Adrian Ogiba), Kamil Miśko (65 Łukasz Gorzelany), Kornel Kołacz, Paweł Dziedzic, Kamil Aab (65’ Brian Dziedzic), Krzysztof Szymański (80’ Szymon Urbaniak).

4. kolejka IV ligi, sobota, 28 sierpnia
Czarni TrześńSokół Kolbuszowa Dolna 1:2 (Szymański 74’, 90’).
Sokół: Jakub Bieleń – Andrzej Skowron, Paweł Remut, Roman Ilnicki (46’ Kamil Miśko), Kornel Kołacz, Bartosz Darłak, Adrian Ogiba (46’ Klaudiusz Dziedzic), Kamil Aab (55’ Brian Dziedzic), Paweł Dziedzic, Szymon Urbaniak (55’ Łukasz Gorzelany), Krzysztof Szymański.

W następnej kolejce Sokół zmierzy się u siebie, w Kolbuszowej Dolnej z Orłem Przeworsk. Ten mecz odbędzie się już w środę (01.09), o godzinie 17.