Jutro gminne dożynki w Majdanie i w Kłapówce

Przed nami kolbuszowskie i majdańskie dożynki

Przed nami dożynki, czyli czas, kiedy rolnicy dziękują za zebrane plony. W niedzielę (29.08) zrobią to w gminach Kolbuszowa i Majdan Królewski. Jak co roku, atrakcji tam nie zabraknie.

Dożynki gminy Kolbuszowa co roku odbywają się w innej miejscowości. Tym razem postawiono na jedną z najmniejszych, czyli Kłapówkę. Święto plonów o godz. 14:30 rozpocznie zbiórka zespołów wieńcowych na parkingu przy stadionie sportowym.

Teraz Kłapówka

Następnie odprawiona zostanie polowa msza św. w intencji rolników. Podczas nabożeństwa odbędzie się poświęcenie wieńców dożynkowych i chleba.
Potem zaplanowano między innymi: poczęstunek, występ kapeli Widelanie, prezentacje wieńców dożynkowych i na koniec festyn ludowy przy muzyce zespołu Pro-Dance. Podczas dożynek, w godzinach 16-20, będzie funkcjonował punkt spisowy.

Przed nami kolbuszowskie i majdańskie dożynki

Królewskie dożynki

W niedzielę za zebrane plony dziękować będą również mieszkańcy gminy Majdan Królewski. Święto plonów tradycyjnie rozpocznie msza św – godzina 15 w kościele parafialnym p.w. Św. Bartłomieja.

Następnie odbędzie się uroczysty przemarsz na plac targowy przy ul. Kozłowieckich. Tam zaplanowano wręczenie chleba i prezentację wieńców.

Wystąpią: Parafialna Orkiestra Dęta z Komorowa, Kapela z Majdanu Królewskiego, Królewiacy i Mażoretki. W programie imprezy również atrakcje dla dzieci, a także biesiada i loteria.  Imprezę zakończy zabawa taneczna w rytm zespołu Plus.
Na dożynkach do dyspozycji mieszkańców będzie mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19.

Przed nami kolbuszowskie i majdańskie dożynki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.