Mają sprawców zniszczeń dekoracji dożynkowych

Okradł chłopców na obozie sportowym

Policjanci ustalili zatrzymali sprawców podpaleń dekoracji dożynkowych w sześciu sołectwach gminy Niwiska. To dwaj młodzi mężczyźni (22 i 23 l.).

Zniszczenie dekoracji dożynkowych zszokowało wielu naszych Czytelników. Do ich podpalenia doszło we wtorek (09.08) w nocy w sześciu miejscowościach na terenie gminy Niwiska: Trześni, Hucinie, Hucisku, Leszczach, a także Przyłęku i Kosowach.
Ozdoby, które ze słomy wykonali mieszkańcy poszczególnych sołectw, miały promować zbliżające się gminne dożynki w Trześni. Wartość strat oszacowano na ponad osiem tysięcy złotych.

Mają sprawców zniszczeń dekoracji dożynkowych

Mają sprawców zniszczeń dekoracji dożynkowych

Intensywna praca policjantów wydziału kryminalnego kolbuszowskiej komendy pozwoliła na ustalenie osób, które mają związek z podpaleniami dekoracji.

W czwartek (11.08) popołudniu, funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Niwiska oraz 22-latka z powiatu mieleckiego. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyźni działali razem.

Starszy z nich kierował samochodem, a drugi podpalał dekoracje. 23-latek jeszcze wczoraj usłyszał zarzuty chuligańskiego zniszczenia mienia. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, nie potrafił jednak wyjaśnić motywów swojego postępowania.
Przeszukując 22-latka policjanci znaleźli biały proszek. Badanie narkotestem potwierdziło, że jest to amfetamina. Obydwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W sprawie trwają dalsze czynności.

2 Komentarze

  1. Konkurs króla fury siana wygrali podpalacze za szkolenie strażaków w gaszenia pożarów i widowisko. A ile plotek we wsi powstało, to chyba nigdy tyle he he he

  2. ***Konkurs pod tytułem: „mistrz fury siana i słomy” wygrali podpalacze*** Były efekty specjalne i pokazy strażackie w każdej wsi. Co jak co, ale im się to udało. Szacunek! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.