Przejście dla pieszych przy Dwójce nie jest bezpieczne?

Są przejścia dla pieszych, które wymagają zmian

Przejście dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 2 nie jest wcale bezpiecznie – mówi o tym Mirosław Kaczmarczyk, radny miejski i były dyrektor popularnej Dwójki.

Szkoła Podstawowa nr 2 to największa placówka oświatowa w całej gminie. Wypadałoby więc, żeby przejście dla pieszych, z którego korzystają uczniowie Dwójki, było maksymalnie bezpieczne.
– Trzeba coś zrobić z tym przejściem. Ono jest tak fatalnie usytuowane. Dodatkowo obok powstaje osiedle bloków. Moim zdaniem w tym miejscu tych pasów w ogóle nie powinno być. Trzeba coś z tym zrobić, dopóki nie doszło tam do jakiegoś nieszczęścia – alarmuje Mirosław Kaczmarczyk, radny miejski, wieloletni dyrektor Dwójki.

Kaczmarczyk o podwyżkach diet: - To skok na kasę
Mirosław Kaczmarczyk.

Burmistrz Jan Zuba tłumaczy, że chciał, aby przy szkole nr 2 powstało bezpieczne przejście z radarowym miernikiem prędkości i ledowymi pasami. Problemem okazały się kwestie własnościowe.
– Działka drogowa nie ma uregulowanego stanu prawnego – wyjaśnia. – Właściciel nie jest ustalony. A on musi być, bo taki był wymóg, aby móc przystąpić do rządowego programu „Bezpieczne Przejścia”. Mam nadzieję, że zmiana lokalizacji pasów, przesunięcie ich w kierunku miasta lub Nowej Wsi bez dużych nakładów będzie możliwe. I o to wystąpimy do zarządcy ulicy Obrońców Pokoju, czyli Starostwa Powiatowego.

2 Komentarze

 1. Po co komu bezpieczne przejście?
  Gmina nie potrafiła przez lata dogadać się z właścicielem drogi i działki na której stoją nowe bloki za Soterem.
  A rozwiązań było wiele, dziś można tylko dziękować, że droga jest ogólnodostępna, a przecież właściciel mógł zrobić sobie drogę wewnętrzną, osiedlową, z dostępem tylko dla mieszkańców.
  „Jak ja nic nie mogę burmistrz” lubi tylko przecinać wstęgi.
  Idzie na emeryturę zaraz po wyborach, to mu się nie dziwię.
  Po co się denerwować.
  Jak budować parking wielopoziomowy to można , ale reszta stoi.
  Radni bezradni, ale pieniądze z gminy na parking przegłosowali.
  Na resztę nie ma, gmina zadłużona, ale parking koniecznie potrzebny.
  Kto na tym skorzysta? Odpowiedź jest prosta.
  Jak w dobrym kryminale: kto winien? Ten czyja korzyść.

 2. zrobić kilka progów zwalniających tak co 10 metrów i nazwać te progi nazwiskami pomysłodawców tych progów , ot taki choćby prog zwalniający koło szpitala , wspaniały pomysł i inne progi miejscach co tylko mniej mądrzy mogli wskazać ich lokalizuje , dodatkowo postawić radar na obr.Pokoju , a może dwa radary , a żeby jeszcze było bezpieczniej to zamknąć tą ulice dla ruchu jak zamknięto ul. Mickiewicza i nazwać ten odcinek drogi aleja zasłużonych dla Kolbuszowej , przecież księga zasłużonych dla Kolbuszowej posiada wiele wpisów , najczęściej tych co wiernie służyli władzy ludowej , a potem nagle stali się opozycją i nawet do Kościoła zaczęli chodzić!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.