Policyjne działania na Wszystkich Świętych

Zatrzymali pirata drogowego w Ostrowach Tuszowskich

W powiecie kolbuszowskim rozpoczęły się już policyjne działania związane z Dniem Wszystkich Świętych. Potrwają one kilka dni, do środy (02.11).
Zadaniem funkcjonariuszy będzie przede wszystkim zapewnienie płynności ruchu w rejonie cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz głównych szlakach. Jak co roku, w tych dniach najważniejsza będzie cierpliwość i ostrożność za kierownicą.

– Apelujemy o to, aby zwracać uwagę na obowiązujące oznakowanie i polecenia policjantów. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach wzmożonego ruchu lub tam, gdzie będą się tworzyć zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem. Pamiętajmy, że gesty i polecenia podawane przez policjanta mają absolutny priorytet – przekazują mundurowi.

Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na:

  • na trzeźwość kierowców,
  • właściwe używanie świateł,
  • na stosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez wszystkie osoby jadące w pojazdach,
  • przekraczanie dozwolonej prędkości,
  • nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,
  • wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych,
  • omijanie pojazdów, które utknęły w zatorze,
  • używanie telefonów komórkowych,
  • właściwe parkowanie pojazdów,
  • funkcjonariusze będą sprawdzać również, czy miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych są zajmowane przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.

Mundurowi będą również wracać uwagę na prawidłowe zachowanie pieszych.

Chodzi tu o korzystanie z przejść, poruszanie się prawidłową stroną jezdni, a także używanie elementów odblaskowych podczas przemieszczania się poza obszarem zabudowanym.
Do 2 listopada obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton. Nie dotyczy to autobusów oraz niektórych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu.

W Dniu Wszystkich Świętych największe utrudnienia w ruchu drogowym w powiecie mogą wystąpić w rejonie cmentarza przy ulicy Narutowicza w Kolbuszowej. Należy tam parkować tylko z prawej strony.

Na terenie miasta możemy skorzystać też z parkingów na Rynku, przy kompleksie handlowym na ulicy Tarnobrzeskiej, a także obok pływalni krytej.
W pozostałych miejscowościach powiatu parkingi znajdują się głównie przy cmentarzach i kościołach. Dla pojazdów wytyczone będą też place.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.