KOLBUSZOWA. Sesja Rady Miejskiej odwołana. Covid-19 w magistracie?
Zarażenie koronawirusem mieszkanki Kolbuszowej może mieć większe skutki niż mogłoby się wydawać. Kobieta (najpewniej już z Covid-19) wzięła udział w szkoleniu. Zajęcia prowadził sekretarz gminy, Krzysztof Matejek (na zdjęciu), który, zanim udał się na kwarantannę, potem przez co najmniej dwa dni pracował w Urzędzie Miejskim.

Jak informowaliśmy, kobieta, u której wykryto Covid-19, miała w niedzielę (28.06) zasiadać w komisji w… Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej, podczas wyborów prezydenckich.

Sekretarz z wirusem?

W związku z tym w sobotę (20.06) mieszkanka miasta wraz z innymi członkami komisji wzięła ona udział w szkoleniu, które prowadził sekretarz gminy, Krzysztof Matejek. Zarówno on, jak i pozostali uczestnicy zajęć obecnie przebywają na kwarantannie. Mają nią być objęci do 4 lipca.

Wcześniej jednak normalnie funkcjonowali, spotykali się z innymi ludźmi. Także sekretarz Matejek, który przez co najmniej dwa dni pracował w Urzędzie Miejskim. Czy został zarażony koronawirusem? Jeśli tak, to czy zaraził nim innych urzędników i petentów? Tego (jeszcze?) nie wiemy.

Petenci na parterze

Burmistrz Jan Zuba, jak się okazuje, woli  „dmuchać na zimne” i pewnie dlatego wydał komunikat o następującej treści: – Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne związane z koronawirusem oraz w trosce o wspólne bezpieczeństwo uprzejmie informuję o przyjmowaniu klientów oraz załatwianie spraw wyłącznie na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Dodatkowo informuję, że każda osoba przychodząca do urzędu winna podać swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu.
Odwołane zostały również posiedzenie komisji i sesja Rady Miejskiej, które zaplanowano na czwartek (25.06). Powód? Jeden z radnych miał mieć kontakt z osobą przebywającą na kwarantannie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.