KOLBUSZOWA. Firmy nie muszą składać wniosków o umorzenie pożyczki z PUP

Przedsiębiorcy, którzy otrzymali pożyczkę do 5000 zł na pokrycie kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, nie muszą składać wniosku o umorzenie. Wystarczy, że prowadzili działalność przez trzy miesiące od otrzymania tego wsparcia.

Chodzi o pożyczki przyznawane przez rząd małym firmom w ramach tzw. tarczy antykryzysowej, czyli ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa. Po spełnieniu warunku, czyli prowadzeniu działalności gospodarczej przez 3 miesiące miesiące od dnia udzielenia pożyczki, Powiatowy Urząd Pracy w Kolbuszowej sam to sprawdzi.

Weryfikacja zostanie przeprowadzona na podstawie informacji zawartych w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub Krajowym Rejestrze Sądowym.
W przypadku potwierdzenia, że działalność była prowadzona przez 3 miesiące, przyznana pożyczka zostanie umorzona w całości bez konieczności składania dodatkowego wniosku. Przyjęte rozwiązanie dotyczy wszystkich pożyczek udzielonych przez urzędy pracy po 1 kwietnia 2020 roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.