Kierowcy skarżą się na Fabryczną: „Jest za wąska”

Ulica Fabryczna już po modernizacji [ZDJĘCIA]

Przebudowana niespełna dwa lata temu ulica Fabryczna wzbudza kontrowersje. Pojawiają się skargi, że jest ona… za wąska. Skarżą się przede wszystkim kierowcy samochodów ciężarowych, którzy obsługują pobliską fabrykę mebli. Okazuje się, że bezkolizyjne minięcie się dwóch tirów na tej drodze jest niemożliwe.

O tym, że ulica Fabryczna jest za wąska, mówił na ostatniej sesji rady Miejskiej także Józef Fryc:
– Tydzień temu przyszli do mnie kierowcy bym zobaczył jak to wygląda. Tak też zrobiłem. I rzeczywiście okazało się, że dwa tiry jadące w przeciwnym kierunku nie mieszczą się na tej ulicy. Kierowcy proszą też o nazwisko osoby, która zaprojektowała taką szerokość – zaznaczył.

Radny Fryc złożył również wniosek o przebudowę ulicy Fabrycznej tak, żeby minimalna jej szerokość była większa niż szerokość mijających się dwóch tirów.

Kierowcy skarżą się na Fabryczną: "Jest za wąska"
Ulica Fabryczna – okolice fabryki mebli.
Burmistrz Jan Zuba obiecał interwencję:

– Sprawdzimy to. Przekażemy tę informację projektantowi tej ulicy – zapewnił.

Przebudowa ulicy Fabrycznej kosztowała 570 tysięcy złotych. Inwestycję tę zrealizowano w ramach projektu Podkarpacka Kolei Aglomeracyjna. Prace dotknęły około 260 metrów ulicy.

Wykonawca rozebrał starą „jezdnię” z bloczków betonowych. Następnie wykonał nową podbudowę drogi i wylał nawierzchnię asfaltową. Fabryczna zyskała też odwodnienie i jednostronny chodnik.
Ponadto przebudowano skrzyżowanie z ulicą Żytnią. Powstały miejsca postojowe, pojawiła się też zadaszona wiata ze stojakami na rowery. Na ulicy jest też nowe oświetlenie, w sumie 7. słupów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.