Bójka o pieniądze przed kolbuszowską szkołą

Zderzenie dwóch osobówek w Widełce [ZDJĘCIA]

W rejonie jednej ze szkół w Kolbuszowej miała miejsce bójka dwóch chłopców. Pijany 17-latek zaatakował o cztery lata młodszego znajomego. Powód? Pięć złotych.

Z ustaleń kolbuszowskiej policji wynika, że bójka była skutkiem sytuacji sprzed kilku dni. Wtedy to 13-latek pożyczył 5 złotych od znajomego 17-latka.
Potem starszy z chłopców zaczął domagać się zwrotu znacznie wyższej kwoty, grożąc młodszemu pobiciem. Kiedy w piątek (16.09) 17-latek przyszedł ponownie pod szkołę, doszło pomiędzy nimi do sprzeczki. Starszy z chłopców zacząć bić młodszego.

Pracownicy szkoły widząc sytuacje wezwali policję. Wtedy napastnik oddalił się w rejon kolbuszowskich bulwarów. Gdy mundurowi wychodzili z budynku szkoły, pokrzywdzony zauważył 17-latka.

Ten na widok policji zaczął uciekać. Po krótkim pościgu zatrzymano go i doprowadzono do komendy.

Tam młody człowiek został wylegitymowany i sprawdzono jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że miał w organizmie niemal dwa promile alkoholu. Trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.
Dzień później, w sobotę policjanci przedstawili 17-latkowi zarzuty stosowania groźby karalnej w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności.

Decyzją prokuratora zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego 13-latka. W tej sprawie trwają dalsze czynności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.