Jest petycja w sprawie włamań na Tyszkiewiczów

Seria włamań do mieszkań na Tyszkiewiczów

Na biurko Józefa Rybickiego, prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej, trafiła petycja lokatorów bloków przy ulicy Tyszkiewiczów. To efekt włamań, do których doszło tam niedawno.

Do włamań doszło w piątek (16.09) popołudniu doszło do włamań do dwóch mieszkań. Miały one miejsce w tym samym czasie, czyli w godzinach 12-15.
Kto dokonał włamań?

Wtargnięto do lokali na czwartym piętrze w blokach przy ulicy Tyszkiewiczów 10 i 12. Złodzieje zabrali ze sobą biżuterię i gotówkę w kwocie kilku tysięcy złotych.

Pozostawili po sobie duży bałagan. Wygląda na to, że spieszyli się i szukali czegoś konkretnego… Nie dokonali dużo zniszczeń. Straty z tytułu włamań nie były więc tak duże, jakie mogły by być.

Jak się dowiedzieliśmy, mniej więcej w tym samym czasie doszło do kradzieży do dwóch okolicznych sklepów. Łupem złodzieja padł alkohol. Z nagrań monitoringu wynika, że to był młody mężczyzna. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.

Chcą domofonu

Natomiast właścicielka jednego z mieszkań, do których się włamano, zebrała podpisy lokatorów bloku o zamontowanie tam domofonu.
– „W związku z ostatnimi zdarzeniami (…), zwracam się z prośbą o rozpatrzenie możliwości zamontowania domofonów przy drzwiach wejściowych w zamek. Jak sygnalizują mieszkańcy ograniczy to dostęp do klatki schodowej dla osób postronnych, dzięki czemu lokatorzy będą czuć się bezpiecznie” – czytamy w petycji.

Pismo to trafiło na biurko Józefa Rybickiego, prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Kolbuszowej.

– Oczywiście, my tę petycję rozpatrzymy. Będzie to jednak wymagało zrobienia rozeznania, czyli poszukania wykonawcy, przygotowania dokumentacji, a także rozpoznania warunków instalacji, bo do każdego mieszkania trzeba będzie wejść. Jest to dobry pomysł na przyszłość, ale nie jest to sprawa, którą możemy zrobić „od ręki” – zastrzega nasz rozmówca.

Prezes nie mówi „nie”

 – Na pewno podejmiemy w tym zakresie działania. Tym bardziej, że pani, która przyniosła to pismo, zadeklarowała, że zakup domofonu mogą pokryć mieszkańcy. W tej sytuacji moglibyśmy zapłacić za jego montaż. Niemniej jednak sugerowałbym lokatorom, żeby jednak ubezpieczali mieszkania. Można to zrobić i u nas. Nie jest to oczywiście obowiązkowe. Po prostu sugerujemy, że warto to zrobić.
– Są też zamki w drzwiach wejściowych, które do tej pory nie są używane. Myślę, że trzeba to zmienić. Każdy mieszkaniec miałby dodatkowy kluczyk. Jest to rozwiązanie najszybsze i moim zdaniem tak samo skuteczne jak domofon.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.