Kolbuszowa poszerzy granice
Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie poszerzenia granic Kolbuszowej kosztem Kolbuszowej Dolnej. Mieszkańcy pytani są o opinię na zebraniach wiejskich i osiedlowych. Można ją również wyrazić w ankiecie, która w formie elektronicznej jest do pobrania na stronie internetowej gminy, a w papierowej – w magistracie.

Poszerzenie granic miasta ma na celu uporządkować kwestie prawno-własnościowe. Dla przykładu mieszkańcy jednej strony ul. Tyszkiewiczów należą do miasta, a drugiej do wsi, czyli Kolbuszowej Dolnej. Skutkuje to tym, że u jednych śmieci są odbierane raz w miesiącu, a u drugich – dwa. Dziwaczne wygląda sytuacja bloków, których jedna cześć należy do miasta, a druga do wsi. Podobnie jest z siedzibą… Sądu Rejonowego.
Projekt nowych granic ustaliła Komisja Mandatowo-Regulaminowa Rady Miejskiej. – Analizowaliśmy różne koncepcje – zaznacza Józef Rybicki, szef komisji. – Był pomysł, aby w sposób znaczący poszerzyć granice miasta, szczególnie na północy. Postanowiliśmy jednak w pierwszej kolejności uporządkować najpilniejszy rejon ul. Tyszkiewiczów.
– Do miasta włączymy obszar o pow. 3,5 ha – precyzuje radny Rybicki. – Jednak zanim to zrobimy, konieczne będą konsultacje społeczne oraz sporządzenie dokumentacji geodezyjno-ewidencyjnej. Dopiero na tej bazie będziemy mogli dokonywać zmian granic. Ta procedura będzie dla nas swoistym poligonem doświadczalnym. Dzięki niej będzie nam potem łatwiej powiększać powierzchnię miasta o kolejne tereny, co jest konieczne.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.