Skracają czas oświetlenia ulic. „To oszczędności”

Oświetlić niebezpieczne skrzyżowanie na Łąkowej

Urząd Miejski w Kolbuszowej poinformował, że od soboty (01.10) czas oświetlenia ulic na terenie całej gminy będzie krótszy. Ma to związek z rządowymi dyrektywami, które zobowiązują samorządy do redukcji zużycia prądu o 10 procent.
Oszczędności na energii kilkanaście dni temu zapowiedział premier Mateusz Morawiecki:

– Tutaj administracje rządowa i samorządowa są zobowiązane do zmniejszenia zużycia prądu o 10 proc. już od 1 października. Każda nie zużyta megawatogodzina jest bowiem oszczędnością polskiej gospodarki, polskich rodzin – zaznaczył.

Premier zapowiedział też uruchomienie  programu, którego celem będzie oszczędzanie na prądzie.

– Energooszczędne oświetlenie zewnętrzne, uliczne to nasz kolejny duży krok. Jest to rozwiązanie, które wypracowaliśmy razem z wieloma samorządami. Będzie ono służyło Polakom i oszczędności energii. To oświetlenie uliczne. Chcemy, aby było ono zmodernizowane w taki sposób, aby zużywało mniej energii.  W całej Polsce rozpoczniemy taki program. Przygotujemy odpowiednie wsparcie dla samorządów, aby jak najszybciej, jeszcze tej zimy przystąpić do realizacji tego programu – zaznaczył Morawiecki.
Dziś Urząd Miejski w Kolbuszowej poinformował, że w związku z rządowymi dyrektywami od 1 października musi zmniejszyć zużycie prądu o 10 procent

– W związku z tym gmina wprowadza skrócenie czasu świecenia oświetlenia ulicznego zarówno na terenie miasta, jak i sołectw, oraz ograniczenie mocy poszczególnych punktów lub ich wyłączenie w miejscach, gdzie jest to możliwe. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość – przekazał urząd.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.