Od soboty wchodzą w życie nowe obostrzenia. Cios w handel i oświatę

Rząd otwiera boiska, baseny, hotele, teatry i kina.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś o nowych ograniczeniach związane z epidemią koronawirusa. Obostrzenia, które uderzą w gospodarkę, wchodzą w życie od najbliższej soboty (07.11.).

Liczba zakażeń w Europie przekroczyła 10 mln przypadków – oświadczył Mateusz Morawiecki. – Druga fala pandemii uderzyła w Europę i Polskę z niebywałą siłą. Dzisiaj zdaje się, że właśnie listopad będzie tym najtrudniejszym miesiącem w czasie pandemii. Przed nami arcytrudny czas – ostrzegał.
Wśród restrykcji są między innymi: ograniczenie działalności galerii handlowych, zamknięcie placówek kultury (w tym kin i teatrów), a także przejście w tryb online nauki w klasach 1-3 szkół podstawowych.

Restrykcje obejmą też hotele. W galeriach handlowych zamknięte zostaną stoiska z wyjątkiem: sklepów spożywczych, drogerii, aptek i punktów usługowych.

Od soboty wchodzą w życie nowe obostrzenia.

– Rozszerzamy naukę zdalną na klasy 1-3 szkół podstawowych; przedłużamy do końca listopada nauczanie zdalne dla uczniów klas starszych – poinformował premier, dodając, że nauczyciele otrzymają specjalny 500-złotowy bon na zakup sprzętu do pracy zdalnej. – To mogą być kamerki, inny sprzęt elektroniczny, który może się przydać w prowadzeniu pracy zdalnej – wyjaśnił Morawiecki.

To nie wszystko. W mniejszych sklepach – poniżej 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać tylko jedna osoba na 10 metrów kwadratowych. W większych pozostaje do 15 osób.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.