Hudacy zagrają dla WOŚP. Wystąpią w Mielcu

Hudacy zagrają dla WOŚP. Wystąpią w Mielcu

Hudacy – grupa folkowa, którą tworzą muzycy z naszego terenu – wystąpią podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagrają w niedzielę, o godz. 16 w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Hudacy wykonują utwory dawnych ludowych muzykantów. Tematyka utworów dotyczy codziennych spraw dawnych mieszkańców gór. Śpiewają po polsku, rusińsku, słowacku i ukraińsku.
Zespół koncertuje na terenie całej Polski i zagranicą. Obecnie jego skład tworzą: Sylwia Gołębiowska – skrzypce, Anna Kwas – wokal, Kuba Augustyn – kontrabas oraz Jarek Mazur – akordeon.

– Od początku istnienia jedynym celem naszej grupy było granie i śpiewanie w stylu muzykantów, którzy za czasów monarchii austro-węgierskiej przemierzali Karpaty w poszukiwaniu zarobku. Ludzie ci grywali na weselach, chrzcinach, potańcówkach od Żywca w polskim Beskidzie Śląskim aż po Rumunię na wschodzie. Wytworzyli specyficzny styl grania. Próbujemy go odtwarzać – mówi Jarek Mazur.
W niedzielę Hudacy wystąpią w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu, podczas WOŚP.

– Od lat gramy jeden gratisowy koncert w roku. To nasza tradycja. Zwykle są to występy na jakiś szczytny cel. Kilka razy graliśmy np. na rzecz odbudowy czy też renowacji zabytkowych cerkwi w Polsce i na Słowacji. Tym razem wystąpimy dla WOŚP – wyjaśnia nasz rozmówca.

Co ciekawe, w tym samym miejscu, czyli w mieleckim SCK, trzy godziny później, wystąpi Le Moor – rockowy zespół, który także tworzą kolbuszowianie.

Hudacy zagrają dla WOŚP. Wystąpią w Mielcu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.