W Kolbuszowej trwa Festiwal Żywej Muzyki. Zobacz transmisję na żywo [NASZ PATRONAT]

Przed nami Festiwal Żywej Muzyki [PLAKAT]

Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zaprasza dziś na Festiwal Żywej Muzyki na Strun Dwanaście i Trzy Smyki „Inspirująca tradycja”. To już jedenasta edycja imprezy, którą swym patronatem medialnym objął portal kolbuszowalokalnie.pl.

Festiwal Żywej Muzyki w zasadzie od początku cieszy się dużą popularnością wśród piewców autentycznej kultury ludowej. Przyjeżdżają oni do Kolbuszowej z różnych zakątków Polski.

Festiwal Żywej Muzyki

W ramach wydarzenia odbywa się konkurs kapel i instrumentalistów ludowych. Zawsze poprzedza go seminarium naukowe dla muzykantów i osób zainteresowanych tematem.

Co roku gromadzi ono licznie miłośników muzyki ludowej chcących pogłębić swoją wiedzę z zakresu kultury etnicznej i dziedzictwa kulturowego.

Tym razem wykłady poprowadzą: prof. dr hab. Zbigniew Przerembski, prof. dr hab. Bożena Muszkalska, prof. dr hab. Piotr Dahlig, red. Maria Baliszewska oraz dr Jacek Jackowski.

Są to wybitni naukowcy z wiodących ośrodków uniwersyteckich w naszym kraju.

Plenerowa scena

Rywalizacja pomiędzy muzykantami od godz. 15 odbywać się będzie na scenie plenerowej obok budynku Miejskiego Domu Kultury.

Pierwszy festiwal odbył się w 2013 roku i wzięli w nim udział m.in.: Jan Cebula, Władysław Pogoda, Jan Marek, Bronisław Płoch i Jan Marzec.

Wydarzenie organizowane jest dzięki wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącym z Funduszu Promocji Kultury. W tym roku jest to 65 000 zł.

Kunszt i pasja

Festiwal co roku przyciąga miłośników muzyki ludowej, którzy licznie tworzą publiczność doceniającą kunszt i pasję muzykantów.

Ci drudzy z kolei walczą nie tylko o podium, ale i możliwość udziału w ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, w którym wystąpią tylko najlepsi.

Dla kapel i instrumentalistów przygotowano specjalną podłogę. Będą mogli na niej zatańczyć uczestnicy konkursu wraz z publicznością.

Transmisja na żywo

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.