Działka przy Zespole Szkół Technicznych ogołocona z drzew [WIDEO]

Działka przy Zespole Szkół Technicznych ogołocona z drzew [WIDEO]

No i stało się! Z działki przy Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej zostało wyciętych kilkanaście drzew. Powód? Starostwo tłumaczy, że były one zagrożeniem dla bezpieczeństwa uczniów i personelu szkoły. W miejscu usuniętych drzew mają powstać parkingi.
Decyzja o usunięciu 13 drzew z zapadła jeszcze w 2019 roku. Starosta Józef Kardyś poinformował na ostatniej sesji Rady Powiatu, że dyrektor ZST otrzymała zgodę na wystąpienie z wnioskiem o wycinkę do burmistrza Jana Zuby. – Drzewa kolidują z planowaną inwestycją, jaką ma być budowa parkingu przy szkole. Są one zagrożeniem dla bezpieczeństwa uczniów i personelu szkoły – oświadczył starosta.

 
Informacja o planowanej wycince drzew z powiatowej działki poruszyła wielu kolbuszowian. Ożywiona dyskusja na ten temat wywiązała się także na naszych kanałach społecznościowych.

Przecież to nawet nie są stare drzewa. Poza tym nikt się nie kłopocze żadnymi ekspertyzami. Chcemy wyciąć to wycinamy i co nam zrobicie? – komentował Łukasz. – Tyle lat szkoła istnieje i jakoś nikomu te drzewa krzywdy nie zrobiły! Głupie uzasadnienie! W lecie te drzewa zawsze dawały cień i dzięki zieleni zawsze było jakoś tak :przytulnie”… Opamiętajcie się ludzie co Wy robicie? – irytował się Piotr.

Z całą dyskusją na ten temat można zapoznać się na Naszej Kolbuszowej.
Dziś Czytelnicy poinformowali nas, że cała działka przy ZST została ogołocona z drzew…

Przeczytaj również

Przycinka drzew w Kolbuszowej w ogniu krytyki “Niech robią to przyzwoicie”

2 Komentarze

  1. „drzewa sa zagrozeniem dla uczniow i personelu szkoly” bo przeciez uczen wjezdzajac na plac swoim autem jedna reka kierujac a druga odpisujac sms-a koledze czy kolezance moze nie zdazyc i nie zauwazyc drzewa ktore tam rosnie od 20 lat i rozbic sobie autko o to drzewo ktore wyroslo nie wiadomo skad 🙂 pozniej rodzic wpada do szkoly i krzyczy na dyrektora ze powstawiali durne krzaki jak przeszkody .ja proponuje jeszcze zlikwidowac cale ogrodzenie i ta cholernie waska brame wjazdowa na parking .

  2. w sumie to proponuje wycic wszystkie drzewa wzdluz calej ulicy Bytnara bo przeciez spadajace liscie czasto brudza sliczne samochody uczniow a jak wiadomo zle nastawienie moze sie odbic na osiagnieciach w nauce i checi przychodzenia do szkoly wogole !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.