Burmistrz i starosta osobowościami roku?

Atak starosty na kobietę, której odmówiono leczenia

Jedna z regionalnych gazet ogłosiła plebiscyt na osobowość roku. Wśród nominowanych znaleźli się burmistrz Jan Zuba i starosta Józef Kardyś. Głosować można smsem i klikiem, za obie funkcje trzeba zapłacić.
Pewnie nie pisalibyśmy o tym w ogóle, bo to konkurs jakich wiele w mediach, które chcą zwiększyć swoje dochody. Ale o nominacji burmistrza Jana Zuby ma swojej stronie napisał Urząd Miejski.

Burmistrz i starosta osobowościami roku?

Uzupełniając wpis magistratu, informujemy, że nominowano został nie tylko burmistrz, ale również prawie wszyscy włodarze z terenu powiatu kolbuszowskiego.

W tym gronie znalazł się też starosta Józef Kardyś. Otrzymał on nominację za: „zaangażowanie na rzecz rozwoju powiatu oraz podnoszenia poziomu życia mieszkańców powiatu, a także za szczególną troskę o dobro i rozwój polskich powiatów. Za wyżej wymienione zasługi otrzymał odznaczenie”.

Z kolei burmistrza nominowano za „efektywne zarządzanie gminą i skuteczne pozyskiwanie funduszy na rozwój miasta i poprawę warunków życia mieszkańców. Konsekwentne działania pozwoliły na realizację wielu inwestycji drogowych, kanalizacyjnych, sportowych i proekologicznych.

W 2020 roku zakończono budowę kompleksu lekkoatletycznego. Rozpoczęto przebudowę dworca PKP, budowę Dziennego Domu Pobytu Seniora oraz zagospodarowanie terenów wzdłuż Nilu”.
W gronie nominowanych do tytułu „osobowość roku” jest też przedstawiciel gminy Raniżów. Jest nim Dariusz Sobolewski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Nominacja jest za”skuteczne angażowanie mieszkańców gminy w rozwój życia społeczno-kulturalnego, animowanie interesujących wydarzeń kulturalnych, organizowanie licznych konkursów o różnorodnej tematyce; a także za prowadzenie pisma „Wieści Raniżowskie„.

W kategorii „biznes” nominowany został między innymi przedsiębiorca z Kolbuszowej, Paweł Kosmala. On jednak zaapelował, aby ci, którzy chcą oddać na niego głos, zamiast tego, wpłacili dowolny datek na wybraną fundację charytatywną.

Burmistrz i starosta osobowościami roku?

2 Komentarze

  • Nie martw się, redakcja pomyliła tytuł.
   Miało być osobliwość roku a nie osobowość.
   Mają duże szanse razem z radnymi gminnymi i powiatowymi.
   Powodzenia nasza „elito”!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.