Budowa łącznika krajowej „dziewiątki” z ulicą sędziszowską z rocznym poślizgiem
– W tym roku rusza budowa drogi, która w Kolbuszowej Górnej połączy krajową „dziewiątkę” z traktem wojewódzkim w kierunku Sędziszowa Młp – zapowiedział burmistrz Jan Zuba. To dobra wiadomość szczególnie dla kierowców, którzy mają dość korków na drodze krajowej nr 9.

Nowe rozwiązanie, określane mianem małej obwodnicy, pozwolił też nieco odetchnąć miastu. Po zrealizowaniu inwestycji uwolnione zostaną również nowe tereny inwestycyjne.
Budowa łącznika krajowej „dziewiątki” z drogą sędziszowską miała rozpocząć się już rok temu, ale ze względu na procedury (to oficjalna wersja) inwestycja nie ruszyła. Mówi się, że „poślizg” ten jest też związany z zapewnieniem zjazdów z planowej drogi do pól i posesji.
Od blisko pół roku trwa budowa innej małej obwodnicy. Chodzi o drogę, która ominie Kolbuszową i Werynię, by przed Dzikowcem połączy się z traktem wojewódzkim na Sokołów Młp.

3 Komentarze

  1. Jechalem w czwartek do Dzikowca na budowie obwodnicy przed Dzikowcem jeden gosc w koparce drzemal a drugi w zielonym MAN -ie tez drzemal wracalem po trzech godzinach nie ruszyli ani o krok halda ziemi jak stala tak stala

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.