Poseł Chmielowiec umiarkowanym optymistą

Od wczoraj (22.01) cały powiat żyje planowaną likwidacją oddziału dziecięcego Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej. Przypomnijmy, że Zbigniew Strzelczyk, dyrektor lecznicy, na łamach lokalnej prasy zdradził, że zamierza zamknąć pediatrię. Powód, jaki podał, to brak możliwości pozyskania lekarzy-specjalistów. W związku z tym, jak zaznaczył, jest zmuszony do wystąpienia do rady społecznej szpitala i Rady Powiatu o likwidację tego oddziału.
Pediatria mieści się na pierwszym piętrze budynku szpitala. Do dyspozycji dzieci jest tam 12 sal, w tym 3 izolatki z węzłem sanitarnym. Łącznie pediatria liczy 30 łóżek. Mali pacjenci mogą korzystać z kolorowej świetlicy i jadalni. Jest tam możliwość całodobowego bezpłatnego pobytu jednego z rodziców.

Poseł: – Szukamy lekarzy

Niestety oddział ten ma zostać zlikwidowany, podobnie jak ponad trzy lata temu ginekologia, porodówka i neonatologia. Wielu mieszkańców jest zszokowana tymi planami, o czym świadczą komentarze na naszych kanałach społecznościowych: Nasza Kolbuszowa i Kolbuszowa Lokalnie.

Dziś głos w tej sprawie zajął poseł Zbigniew Chmielowiec: – Robimy wszystko, aby oddział pediatrii funkcjonował w naszym szpitalu. Niestety do dziś nie udało się znaleźć chętnych lekarzy do pracy na tym oddziale. Na jutro jestem umówiony na kolejne rozmowy, ale ich wyniku dziś nie mogę przewidzieć. Z pewnością na tym nie zakończę. Jestem umiarkowanym optymistą – napisał na Facebooku.

W piątek (24.01) o godzinie 13 w sali nr 220 starostwa odbędzie się posiedzenie Komisji Zdrowia Rady Powiatu z udziałem dyrektora szpitala. Będziemy to transmitować na żywo TUTAJ.
Czytaj również

Wcześniej porodówka i ginekologia, teraz pediatria? Kolejny oddział do likwidacji?

12 Komentarzy

 1. czytam i doslownie nie wierze 🙂 skoro od lat pan dr Strzelczyk nie potrafi sobie poradzic z rozkreceniem naszego szpitala to chyba znaczy ze na to stanowisko sie nie nadaje ? A druga sprawa to powiedzenie stare jak swiat tak sobie mysle kto najbardziej by skorzystal na zamknieciu tego juz kolejnego oddzialu ? Zeby sie nie okazalo ze za 3-4 lata budynek przejmie jakas prywatna firma i nagle szpital zacznie swietnie funkcjonowac ? ale pewnie sie nie znam i tylko sobie tak gdybam.

 2. Bo p.Strzelczyk jest z zawodu dyrektorem , więc jakim prawem mógłby się mylić i robić błędy? 😂😂😂🤣🤣🤣🤪🤪🤪🤧🤧🤧

 3. Juz od wczoraj oddział nie funkcjonuje 23.01 2020 ja przyjechałem z dzieckiem na sor skierowali mnie na oddział i wylindowalem w szpitalu w Nowej Debie to jakaś paranoja że powiat nie potrafi dać lekarza podwyżek i się dogadać

 4. Panie pośle nas nie interesuje prywatna opinia pana. Został pan wybrany i pańska partia rządząca i macie coś z tym robić. Oddział dziecięcy w szpitalu to takie serce szpitala – SZPITAL nie ma zarabiać – szpital ma leczyć. Ma się jako tako zamykać z budrzetem i tyle. I z tego co wiadomo będzie jeszcze coś na plusie więc nie jest tak źle. Nie udało sie lekarzy pozyskać do tej pory? lekarzy się pozyskuje dając im najlepszą ofertę pracy a nie cięgnąc ich za rękaw!!! Tu jest jeden pieprzony układ – trwa to już 10-14 lat??? starosta, dyrektor, poseł. W normalnym stanie rzeczy pan dyrektor już dawno nie był by dyrektorem – ostatnim ostrzeżeniem dla niego powinno być zlikwidowanie położnictwa. Cały czas tylko w koło gadanie – bo nie ma lekarzy, bo nie chca tu pracować, bo coś tam – a prawda leży gdzie indziej i jest jakaś przeszkoda że oni tu nie chcą pracować, a ci co jeszcze byli to składają wypowiedzenia…

  • sluszna uwaga strzelczyk to nadaje sie na dyrektora jak wol do karety cala klika od likwidacji szpitala dziala caly ten uklad sitwy do wymiany

 5. Poseł przed ostatnimi wyborami obiecywał, że będzie chciał przywrócić oddział ginekologii i położnictwo. Bardzo ciekawe w jaki sposób i gdzie? Najłatwiej zamknąć, trudniej reaktywować! P. pośle zrób pan coś konkretnego dla miasta!
  Trzeba utrzymać oddział dziecięcy w Kolbuszowej (nie wystarczy być umiarkowanym optymistą). Podstawą funkcjonowania szpitali są 4 podstawowe oddziały – wewnętrzny, chirurgia, ginekologia i dziecięcy. Drugi oddział likwiduje p. Strzelczyk i p. Kardyś. A pan jest optymistą? umiarkowanym? Czy w Kolbuszowej od ok. 20 lat rządzi ta sama klika? Są tutaj jakieś układy? Jakieś 20 lat temu p. Kardyś chciał coś robić dla miasta. Teraz je rujnuje. A p. dyrektor rujnuje szpital. Co jest grane?

 6. Pan Poseł to tylko wstęgi umie przecinać w pobliskich wioskach. Ale skoro tacy głupi wyborcy to trudno… będziecie się leczyć w Debie, Mielcu i Rzeszowie ;D

  • Wstęgi przecinać i wozy strażackie obiecywać :)i dobrze zjeść 😀 dalej głosujcie na parrtie a nie na ludzi to tak będzie. Panie pośle kiedy pan na mównice w sejmie się wybiera? czy tylko tyły pan będzie ubezpiczał i robił za statystę..

 7. Głosujący na PiS wiedzieli przecież, że PiS woli leczyć ludzi kosztowną modlitwą w Toruńskim radiu, a nie metodami nowoczesnej medycyny. Naprawdę trzeba być ciemnym ludem, by głosować na Chmielowca a później dziwić się, że całe podatki idą na kupowanie głosów (w tym w radiu z Torunia) i premie dla przyjaciół i członków PiSowskich rodzin w spółkach skarbu państwa. Dostałeś 500+ to masz się za to wyleczyć prywatnie, a nie oczekiwać na lekarza z podatków, które rząd i sejm przejedli.

 8. PIS w Warszawie a PIS w Kolbuszowej to nieto samo. W Kolbuszowej jest tylko kilka osób które się pięknie ustawiły pod szyldem PIS – ci panowie już nie raz zmieniali swoje partie w zależności co jest na topie. Ludzie kierowali się partią przy wyborze w powiecie Kolbuszowskim nie znając nawet tych ludzi i mamy takie kwiatki jak mamy. 2 kadencje na starostę czy burmistrza to maxxx po im dłużej tym sie zaczynają robić dziwne układy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.