Przycinka drzew w Kolbuszowej w ogniu krytyki „Niech robią to przyzwoicie”
Wycinanie i przycinanie drzew to w Kolbuszowej temat kontrowersyjny, a dla wielu bolesny. Świadczą o tym wymowne zdjęcia, które od czasu do czasu pojawiają się w sieci.

Józef Fryc: – Wycinają połowę drzewa

Problem ten został również poruszony na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Stało się tak za przyczyną radnego Józefa Fryca, który skrytykował przecinkę drzew prowadzoną przez pracowników Zakładu Energetycznego w Kolbuszowej. Zaapelował on przy tym do burmistrza Jana Zuby, aby – jako gospodarz gminy – bardziej przyłożył się do kontrolowania tego typu działań na terenie miasta.
Żeby nie postępowali tak jak przy ulicy Piłsudskiego, gdzie przycięli połowę drzew, a resztę zostawili nam. Proszę doprowadzić do tego, żeby ten zakład najpierw rozmawiał z miastem, a potem dokonywał przycięć – apelował Józef Fryc. – Niech robią to w sposób przyzwoity i staranny, albo niech  uzgadniają to z nami. Ci sami pracownicy przyjechali na ulicy Matejki i też tak poobcinali drzewa. Nie pytają się, czy wolno, tylko wjeżdżają samochodami i wycinają połowę drzewa, a drugą zostawiają. Teraz to samo czeka drzewa przy ulicy Janka Bytnara, gdzie pewnie będzie „powtórka z rozrywki” z tamtego roku.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.